Wiadomości z Mikołowa

Zdobądź tytuł magistra online!

  • Dodano: 2023-05-30 15:30

Marzysz o studiach, ale dotychczas brakowało Ci czasu, by zdecydować się na dalszą edukację? A może chcesz zdobyć nowe kwalifikacje i się przebranżowić, ale perspektywa dojazdów na uczelnie i poświęcania wolnych weekendów, studzi Twój zapał? Dobrym rozwiązaniem dla wszystkich pragnących wznowić lub kontynuować kształcenie jest możliwość pobierania nauki online. Uczelnia Lingwistyczno-Techniczna w Przasnyszu posiada interesującą ofertę studiów wyższych prze Internet. Sprawdź, jakie kierunki można podjąć i jak wygląda zdalna edukacja.

Jak wyglądają studia przez Internet?

Żeby zapisać się na studia magisterskie, trzeba mieć ukończone studia licencjackie. Studia magisterskie online bez zjazdów to szansa na nabycie nowych kompetencji i uzyskanie dyplomu w nowoczesnej, zdalnej formie. Niezależni od tego, gdzie mieszkasz lub aktualnie przebywasz, możesz zrealizować swoje plany dotyczące posiadania wyższego wykształcenia. Wystarczy komputer połączony do Internetu i zyskujesz dostęp do profesjonalnej kadry naukowej. Będziesz uczestniczyć w wykładach online w czasie rzeczywistym lub korzystać z zamieszczonych materiałów, kiedy tylko znajdziesz na to czas. Do kontaktu i odczytywania udostępnianych treści przeznaczone są specjalne, wygodne platformy e-learningowe.

Żeby studiować przez Internet potrzebny jest zapał i samodyscyplina. Zasoby e-learningu mogą być odtwarzane wielokrotnie, co jest pomocne w nauce i utrwalaniu wiadomości.

Czy warto studiować online?

Studia online to szansa na rozwój dla osób mieszkających z dala od ośrodków akademickich, pracujących zawodowo, wychowujących dzieci, czy też mieszkających za granicą. Dzięki nauce online mogą realizować program kształcenia z dowolnego miejsca i o dowolnej porze, nie tracąc czasu i pieniędzy na dojazdy lub opłacanie stancji i miejsc noclegowych w mieście, w którym fizycznie znajduje się uczelnia.

Osoby, które mają tytuł licencjata i chciałyby pogłębić swoją wiedzę, nabyć nowe kompetencje i wrócić na studia, mogą to zrobić w formie zdalnej i obronić upragniony tytuł. Warto mieć dyplom magistra, by móc zostać specjalistą z danej dziedziny, uzyskać awans, czy też znaleźć lepszą pracę. Łączy się to z otrzymywaniem lepszych zarobków i poczuciem spełnienia. Wielu pracodawców zwraca uwagę na posiadanie pełnego wyższego wykształcenia. Uczelnia Lingwistyczno-Techniczna umożliwia podjęcie kształcenia na magisterce z zakresu filologii angielskiej i niemieckiej.

Czy studia lingwistyczne to dobry wybór?

Osoby, które studiowały na innym kierunku z obszaru studiów humanistycznych, mogą zapisać się na studia lingwistyczne drugiego stopnia, jeśli legitymują się zewnętrznym certyfikatem językowym z zakresu wybranej specjalności na poziomie C1. Swobodne posługiwanie się angielskim lub niemieckim daje szerokie perspektywy zawodowe. Studiując na Uczelni Lingwistyczno-Technicznej ma się szansę skorzystać z możliwości praktyk zagranicznych. Studia filologia angielska oferują do wyboru dwie specjalizacje – nauczycielską i tłumaczeniową. W każdej z tych dziedzin można znaleźć interesującą pracę zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.