Wiadomości z Mikołowa

Wybieramy najlepsze okna Kraków - to decyzja na lata

  • Dodano: 2021-07-12 12:00, aktualizacja: 2021-08-04 12:14

Idealne okna, które zamontujemy w swoim domu, powinny charakteryzować się nie tylko wygodą użytkowania czy ładnym wyglądem, ale także odpowiednimi parametrami. Co to znaczy? Okna muszą stanowić właściwą barierę uniemożliwiającą utratę ciepła z pomieszczenia oraz dobrze chronić przed hałasem. Przy tym wszystkim okna Kraków Novodbudowa odpowiadają także za utrzymanie odpowiedniego mikroklimatu w pomieszczeniu, a niejednokrotnie chronią także przed włamaniem. To wszystko powoduje, że przy wyborze okna trzeba spojrzeć na wiele różnych parametrów, aby wybrać najlepszą opcję dla siebie.

Okna PCV Kraków – od czego zależy cena?

Dobór okien odbywa się oczywiście na podstawie profesjonalnego pomiaru. Ale wymiar ramy okiennej oraz skrzydeł to tylko jeden z parametrów potrzebnych do stworzenia odpowiedniego okna. To także od nas zależy jakiej funkcji czy udogodnień oczekujemy i jaką rolę okna Kraków mają spełniać w naszym domu. Na przykład – dekoracyjne okna z Krakowa, umieszczone na elewacji frontowej – o nietypowym kształcie mogą pełnić funkcję jedynie ozdobną. W takim wypadku wystarczy rama stała bez otwieranego skrzydła. Ale już na przykład okno kuchenne musi być wygodne w codziennym użytkowaniu. Optymalny podział na otwierane skrzydła spowoduje, że przewietrzanie wnętrza podczas przygotowywania posiłków nie będzie przyprawiać o ból głowy. Do tego dochodzą także inne często pomijane opcje, jak na przykład zaawansowane okucia, umożliwiające kilka trybów otwierania. To wszystko ma wpływ na ostateczną cenę gotowego okna. Oczywistym jest jednak, że najbardziej kosztowne są profile, z których wykonane jest całe okno, a także oszklenie. Rozpiętość cen może sięgać nawet kilkudziesięciu procent. 

Idealne okno wybrane – co dalej?

Zamówione przez nas okna będą spełniać wszystkie swoje oczekiwania, jedynie wtedy, kiedy zostaną odpowiednio zamontowane. I nie chodzi tylko o solidne przytwierdzenie okna do muru, ale również o właściwe uszczelnienie, odpowiednie posadowienie czy wykończenie okolic okna. Prawidłowy montaż okien nie należy do najłatwiejszych, dlatego zawsze warto sprawdzić, czy firma, którą wybieramy ma odpowiednie doświadczenie w tej kwestii. Często zdarza się, że okna montowane są, gdy my jako inwestor nie jesteśmy obecni na placu budowy. Widząc gotowy efekt, bez specjalistycznej wiedzy trudno nam będzie ocenić czy okna PCV Kraków zostały zainstalowane właściwie. Jakie mogą być tego skutki? Te najbardziej oczywiste to kwestie finansowe, związane z uciekaniem ciepła z domu w czasie sezonu grzewczego. Ponadto mechanizm odpowiedzialny za otwieranie skrzydeł może nie działać właściwie, a do użycia klamki będzie potrzebna nadmierna siła. Wreszcie - w domu może gromadzić się wilgoć. Będzie tak, jeżeli okno nie spełni właściwie swojej roli w zakresie mikrowentylacji.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.