Wiadomości z Mikołowa

W skupie aut możemy uzyskać dobre ceny!

  • Dodano: 2021-06-30 10:15

Jeśli do tej pory nie byliśmy przekonani do skorzystania ze skupu aut, warto zmienić swoje podejście. Jak okazuje się w praktyce, skupy aut świetnie sobie radzą w dzisiejszych czasach, oferując nam bardzo dobre warunki sprzedażowe. Skutkiem tego, warto umówić się i za darmo spróbować wycenić swoje auto. Może okazać się, że oferta cenowa w pełni nas zadowoli i od ręki sprzedamy nasze auto. Skutkiem tego, ominie nas wiele sytuacji, które mogą się wydarzyć podczas samodzielnej sprzedaży naszego auta. Warto wziąć to pod uwagę!

Dlaczego Polacy wybierają skupy aut?

Jeśli chcemy pozbyć się auta od ręki, jest to właściwie jedyna metoda. Renomowany skup aut prudnik zabierze nasze auto do analizy, następnie wykona przegląd mechaniczny i wizualny. Na jego podstawie oceni stan auta i zaproponuje nam ofertę cenową, która możliwa jest do akceptacji ze strony skupu auta. Jeśli cena nam odpowiada, przechodzimy od ręki do wszystkich formalności i cieszymy się gotówką bądź przelewem, w zależności od auta.

A co w sytuacji, kiedy cena się nam nie spodoba? Pamiętajmy o możliwości drobnej negocjacji. Jeśli już niewiele brakuje nam do zadowolenia, warto podjąć się negocjacji, na podstawie której ustalimy nową, bardziej atrakcyjną cenę auta. Skupy aut nie są zamknięte na negocjacje, jednak muszą być one adekwatne do stanu auta i jego aktualnej wartości. Ten interes musi być atrakcyjny dla obu stron. Podobnie jak w wypadku klienta prywatnego, który kupuje u nas auto z ogłoszenia.

Ogłoszenia powoli odchodzą do lamusa

Jeśli zwrócimy uwagę na ilość dodawanych ogłoszeń w wypadku danego modelu auta, faktycznie tak może być. Główną domenę przejmują bowiem auta sprowadzone z USA, które sprzedawane są po niskiej cenie. Pamiętajmy jednak, że są to auta sprowadzone jako uszkodzone, następnie naprawiane przez mechaników na terenie naszego kraju. Naprawa naprawie nie jest jednak równa, co pokazało wiele przykładów. Niektórzy mechanicy nie wiedzą bowiem jak dobrze naprawić nowe auto, bądź nie ma ją do dyspozycji oryginalnych a nawet zamiennych części.

Warto pomyśleć o sprzedaży swojego auta do skupu, jeśli zależy nam na czasie i nie tylko. Jak bowiem okazuje się w praktyce, często sprzedaż auta do długie miesiące, w których i tak musimy inwestować w nasze auto.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.