Wiadomości z Mikołowa

Te rzeczy może zyskać dziecko, jeśli zacznie trenować piłkę nożną

  • Dodano: 2023-05-05 09:45

Erling Haalland, Robert Lewandowski czy Cristiano Ronaldo te nazwiska kojarzy każdy fan piłki nożnej. Oprócz sportu wszystkie te osoby łączy jeszcze jedna rzecz – sława. To jednak nie wszystkie zalety jakie niesie za sobą gra w piłkę nożną. Jeżeli dziecko lubi sport i chętnie gra w piłkę nożną, warto zapisać dziecko do klubu piłkarskiego. Poniżej podamy kilka zalet trenowania piłki nożnej.

Przede wszystkim zdrowie

Zdrowie i dobra kondycja fizyczna dziecka jest ważna ze względu na liczne aspekty. Wielu osobom może się wydawać, że piłkarski trening to tylko kopanie piłki do piłki nożnej. Nic bardziej mylnego. Trenerzy dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu sprawią, że dziecko będzie silniejsze, poprawi kondycję i koordynację ruchową. Dla młodego człowieka, który dopiero się rozwija to bardzo ważne. 

Mięśnie to nie wszystko

Mimo, że rozwój fizyczny jest bardzo ważny, to warto zwrócić uwagę na inne ważne aspekty jakimi są umiejętności interpersonalne. Przydadzą się one nie tylko na boisku, ale także poza nim. Chodzi między innymi o pracę w zespole, podejmowanie decyzji czy komunikację z rówieśnikami. Praca w zespole pozwoli dziecku na dobrą współpracę z innymi dziećmi, później w szkole, a następnie w pracy. Treningi grupowe pozwolą też dziecku poznać nowych znajomych. To nie wszystko, ponieważ jest znacznie więcej cech mentalnych, które rozwija dziecko trenujące piłkę nożną. Należą do nich budowanie zaufania i pewności siebie. Te umiejętności również przydadzą się nie tylko na arenie, ale także w życiu. Do tego wszystkiego warto dodać wolę walki. Dziecko, które trenuje może początkowo być niezadowolone z powodu porażek, jednak każda porażka hartuje młodego człowieka i sprawia, że wola walki i chęć zwycięstwa stają się silniejsze. To powoduje, że młody adept piłki nożnej widząc poprawę swoich umiejętności czuje się komfortowo i zwiększa się jego poczucie własnej wartości. 

Kolejnym mentalnym atutem jest nauka podejmowania szybkiej decyzji. Warto tu jednak zaznaczyć, że w tym przypadku szybki ruch nie oznacza bezmyślnego. Gdy drużyna przeciwna stosuje wysoki pressing, należy zdecydowanie szybciej myśleć na boisku, a przy okazji zminimalizować popełnianianie błędów. Oprócz gry na boisku ta umiejętność pozwoli dziecku na przykład pracować pod presją czasu. To jest bardzo cenna umiejętność, która w przyszłości pociechy może okazać się bardzo ważna. Kolejnym istotnym elementem jest ćwiczenie wyobraźni. Podczas gry w piłkę młody piłkarz uczy się podejmowania niekonwencjonalnych decyzji, których przeciwnik może się nie spodziewać. Na boisku może to przynieść pozytywny skutek w postaci zdobycia bramki. Ta umiejętność jest związana z kreatywnością. Pomysłowość w szkole, a także poza nią może wzbudzić szacunek i sprawić, że młody człowiek swoimi niekonwencjonalnymi działaniami może osiągnąć sukces.

Wsparcie najbliższych

Warto jednak dodać, że samo trenowanie nie wystarczy. W tym przypadku również liczy się zaangażowanie rodziców. Każdy młody chłopiec marzy o tym by rodzice widzieli, jak on strzela bramki w meczu. Obecność rodziców na meczu to doskonały sposób na budowanie rodzinnych relacji.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.