Wiadomości z Mikołowa

Szkoła programowania w Warszawie - jaki kurs zacząć?

  • Dodano: 2021-11-19 07:45, aktualizacja: 2021-11-19 07:51

Programowanie cieszy się w Polsce coraz większą popularnością zarówno wśród dorosłych, jak i młodzieży. Niemniej jednak wybór właściwego kursu programowania może być stosunkowo trudny, zwłaszcza dla osób, które dotąd nie miały większej styczności z szeroko pojętym IT. Jaki kurs w warszawskiej szkole programowania wybrać?

Cele i zainteresowania

Każdy początkujący programista powinien zastanowić się, w jakim dokładnie celu udaje się na kurs oraz do czego chciałby wykorzystać zdobytą na nim wiedzę. Zazwyczaj na zajęcia w szkole programowania uczęszczają osoby, które chciałyby się przekwalifikować bądź zdobyć dodatkowe kompetencje zawodowe. Jeśli uczestnik kursu zainteresowany jest analizą danych, a dodatkowo posiada umiejętność logicznego myślenia, to doskonałym wyborem będzie język Python. Osoby, które chcą pracować z projektami i klientami, nie boją się wyzwań, a także cechuje je rozwinięty zmysł estetyczny, powinny rozpocząć naukę JavaScript lub CSS. Po kursie mogą bowiem podjąć pracę jako programista front-end. Język Java pozwala pracować przy korporacyjnych systemach, jednak wymaga on dużej cierpliwości, a także umiejętności samodzielnego rozwiązywania problemów. Inną propozycją jest kurs z zakresu języka C++ bądź C# - poleca się go szczególnie osobom, które chciałyby pracować przy projektowani gier.

Dla początkujących i zaawansowanych

Kursów programowania w Warszawie jest do wyboru bardzo wiele, jednak na początek warto podjąć się nauki języka, który powszechnie uznawany jest za prosty. Osobom początkującym zwykle sugeruje się rozpoczęcie nauki języka:

  1. JavaScript,
  2. Python,
  3. Java,
  4. PHP.

Te bowiem uchodzą za stosunkowo łatwe do przyswojenia. Tymczasem osoby, które miały już styczność ze światem IT i chcą poszerzyć swoje kompetencje, mogą wybrać dużo trudniejszy język C++, który daje im wiele możliwości na rynku pracy. Doświadczeni kursanci często wybierają również szkolenia z zakresu JS. Warto mieć na uwadze, że warszawska szkoła programowania daje możliwość zdobycia wiedzy, która potrzebna jest testerom oprogramowania czy osobom, chcącym profesjonalnie zarządzać projektami.

Kurs stacjonarny czy zdalny?

Szkoła programowania w Warszawie oferuje kursy zarówno stacjonarne, jak i zdalne. Te pierwsze polecane są w szczególności osobom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze światem programowania, a także tym, którzy chcieliby nawiązać nowe znajomości branżowe. Szkolenia zdalne są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które mieszkają poza Warszawą, a dojazd do stolicy byłby dla nich problematyczny. Dodatkowo na kursy zdalne często decydują się programiści, którzy ze względu na nadmiar obowiązków zawodowych bądź domowych nie mają czasu uczęszczać na zajęcia prowadzone w siedzibie szkoły. Należy przy tym podkreślić, że zarówno lekcje zdalne, jak i organizowane stacjonarnie, są tak samo wartościowe. Kursant zdobywa na nich wiedzę, która potrzebna będzie mu do podjęcia nowych obowiązków zawodowych. Dodatkowo może on liczyć na pomoc i porady doświadczonych specjalistów, którzy prowadzą szkolenie. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.