Wiadomości z Mikołowa

Sukcesja w firmie - w jaki sposób przebiega?

  • Dodano: 2019-12-16 12:45

Wyznaczenie następcy to naturalna kwestia dla każdego właściciela przedsiębiorstwa. Przygotowanie firmy na czekające ją zmiany jest więc bardzo ważne i ma wpływ na jej dalsze losy. Aby wszystko przebiegło bez zarzutów warto skorzystać z fachowej pomocy.

Sukcesja w firmie – jak ją przeprowadzić?

Przekazanie firmy, którą tworzyło się przez dziesięciolecia, to nie lada wyzwanie dla każdego kapitalisty. Dlatego bardzo istotne jest odpowiednie i wcześniejsze przygotowanie do tego wydarzenia. W tym celu najlepiej skorzystać z pomocy specjalistów. Nikt nie zna się bowiem na wszystkim, a sukcesja w firmie dotyczy nie tylko płaszczyzny biznesowej, ale też prawnej. Dzięki temu wszystko przebiegnie zgodnie z obowiązującymi normami, a my unikniemy poważnych błędów. Z takiej pomocy warto skorzystać zarówno podczas sukcesji rodzinnej, jak i przekształcaniu jednoosobowych działalności gospodarczych w spółko z.o.o. czy komandytowe.

Sukcesja w firmie – od czego się zaczyna?

Zanim zaczniemy proces sukcesji powinniśmy znaleźć specjalistów, którzy dzięki wiedzy i doświadczeniu przeprowadzą ten proces w możliwe najlepszy sposób. Pomóc w tym mogą nam chociażby wyspecjalizowane kancelarie prawne. Jedną z nich znajdziesz tutaj https://kancelariacw.pl/. Sukcesja w firmie przebiega w kilku etapach. Na początku specjaliści określają mocne i słabe punkty przedsiębiorstwa. Dzięki temu można łatwo wskazać punkty, które będą wymagały większego nakładu pracy. Ważnym etapem jest także rozdzielenie majątku rodzinnego od firmowego. W ten sposób możemy być spokojni o nasze finanse po przejściu na emeryturę. Przedsiębiorstwo zaś będzie miało jasno określony kapitał. Sukcesja w firmie jest także doskonałą okazją do zaplanowania testamentu czy skorzystania z doradztwa podatkowego. Wszystkie te zabiegi sprawią, że firma będzie przygotowana do sukcesji najlepiej jak to tylko możliwe. Każdy etap jest monitorowany przez specjalistów, dzięki czemu możliwa jest szybka reakcja na jakiekolwiek problemy. Warto o tym pamiętać, gdy będziemy przygotowywali się do tego typu przemian.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.