Wiadomości z Mikołowa

Przejażdżka po torze rajdowym najlepszym prezentem

  • Dodano: 2016-08-18 09:15

Panie niemające pomysłu na prezent dla swoich chłopaków, mężów, synów, czy nawet ojców, mają powody do radości. Od kilku lat mogą bowiem wykupić dla bliskich swojemu sercu panów wyjątkowy podarunek, jakim są przejażdżki sportowymi samochodami po torach wyścigowych. Panowie mogą zarówno usiąść za ich kierownicą, jak i zająć miejsce w fotelu pasażera, tuż obok prawdziwego kierowcy rajdowego, który pokaże im prawdziwą moc maszyny.

Okrążenia na pełnej adrenalinie

Porsche, Subaru, Nissan, Lamborghini, Ferrari czy Mitsubishi to tylko część marek, których samochodami można przejechać się po rajdowym torze. Nisko zawieszone, zwrotne i szybkie auta poruszają się po nim z wprost zawrotnymi prędkościami, a kierowcy rajdowi dodatkowo pokazują, jak wygląda jazda w kontrolowanym poślizgu czy efektowne parkowanie. Prezent w takiej postaci jest nie lada gratką dla każdego mężczyzny, który lubi motoryzację i dreszczyk emocji. Choć nie jest on najtańszy, panie decydują się na zakup vouchera na przejażdżkę także dlatego, że wszystkie okrążenia są rejestrowane za pomocą kamery.

W samochodach zwykle umieszcza się kamery (np. zakupione tu: http://www.visiontrack.com), dzięki którym każdy zasiadający w nim obdarowany może przeżywać emocje związane z przejażdżką raz jeszcze. Zwykle film z okrążenia na torze można nagrać, jeśli przyniesie się swoją kartę SD, choć zdarza się, że nagranie jest przekazywane w innej formie jakiś czas po przejażdżce, po wcześniejszym zmontowaniu – dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy oprócz kamery zamieszczonej w aucie, przejazd jest nagrywany przez kamerę na zewnątrz pojazdu. Jakość nagrań zwykle jest wysoka, dzięki czemu mężczyzna bez przeszkód może pochwalić się pamiątką przed znajomymi.

Gdzie szukać przejażdżek z nagraniem?

Zwykle przejażdżkę po torze wyścigowym w sportowym samochodzie, która dodatkowo zostanie uwieczniona na filmie, można zamówić jedynie w największych miastach w Polsce. Jest to pewna niedogodność dla osób zamieszkujących mniejsze miejscowości, jednak możliwość zasiadania za kółkiem Ferrari czy Lamborghini zwykle rekompensuje czas i trudności związane z dojazdem do Warszawy czy Wrocławia. Dodatkowo w dużych miastach wybudowane są większe i zapewniające większą ilość wrażeń tory, na których można bezpiecznie przyspieszać, driftować czy wykonywać efektowne parkowanie. Ponadto miejskie tory nierzadko są miejscem, w którym gromadzą się okoliczni fani sportowych samochodów, dzięki czemu można na nich zobaczyć wiele najsłynniejszych modeli aut, biorących udział w wyścigach.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.