Wiadomości z Mikołowa

Przegląd najlepszych kamer szpiegowskich na rynku

  • Dodano: 2017-03-31 07:00, aktualizacja: 2017-03-31 14:07

Zamaskowane urządzenie do rejestrowania obrazu cieszą się bardzo dużą popularnością. Pomagają rozwiązywać problemy w pracy, monitorować bezpieczeństwo dzieci, a także zarejestrować ewentualną zdradę partnera lub partnerki. Jakie jednak urządzenia cieszą się największą popularnością i z jakiego względu?

 

Kamery szpiegowskie do biura i innych pomieszczeń

Bardzo częstym powodem skorzystania ze sprzętu szpiegowskiego jest monitorowanie pracy podwładnych. Przełożony nie jest w stanie nadzorować wszystkiego, czasem jednak wystarczy wyrywkowa kontrola zachowania pracowników. A do jakich nadużyć może dochodzić? Chodzi przede wszystkim o marnotrawienie czasu lub zasobów, niewłaściwa obsługa klientów oraz wynoszenie wewnętrznych dokumentów.

Jednym z najprostszych rozwiązań jest kamera ukryta w zegarku naściennym typ-o i typ-k. Powieszona na ścianie rejestruje obraz w całym pomieszczeniu. Na plus tego rozwiązania przemawia zarówno przyjazna cena (około 370 złotych), jak i niewzbudzający podejrzeń wygląd. Obraz zapisywany jest w wysokiej jakości. Wbudowana w urządzenie pamięć ma pojemność 2 GB, można ją rozszerzyć kartą pamięci do 32 GB.

W biurach, a także na spotkaniach biznesowych, wykorzystać można również kamerę szpiegowską ukrytą w atrapie myszy komputerowej LawMate PV-MU10. Ten gadżet szpiegowski kosztuje około 1000 złotych. Obraz zapisywany jest w wysokiej rozdzielczości (1280 x 720). Urządzenie jest wyposażone w detektor ruchu, w trybie czuwania uruchamia się dopiero po alercie. Ta kamera szpiegowska ma również tryb foto, możemy więc robić nią zdjęcia - dzięki temu nie obciążymy nadmiernie pamięci urządzenia. A co zyskamy? Będziemy mogli na przykład sprawdzić, o której pracownicy pojawiają się w biurze podczas naszej nieobecności, na spotkaniu biznesowym lub szkoleniowym będziemy mogli zrobić zdjęcia wyświetlanych slajdów.

W innego typu pomieszczeniach możemy sięgnąć natomiast po kamery szpiegowskie ukryte w atrapach czujników ruchu lub detektorów dymu. Nie będą budziły one żadnych podejrzeń na przykład na korytarzach, w garażach i magazynach. Innym, sprawdzonym rozwiązaniem jest kamera ukryta w prowadnicy elektroinstalacyjnej.

 

Przenośne kamery szpiegowskie

W wielu sytuacjach nie mamy możliwości sięgnięcia po stacjonarne akcesoria szpiegowskie. Zainteresowanie budzą wówczas ukryte kamery w gadżetach używanych na co dzień: zegarkach, okularach, pilotach od samochodu, długopisach, kubkach termicznych. Na stronie https://www.alfatronik.com.pl/kamery-ukryte-z-nagrywaniem-c-10_127.html kamery szpiegowskie są zaprezentowane w całym bogactwie modeli.

Do najpopularniejszych gadżetów należy kamera FullHD ukryta w oprawie okularów. Jej cena wynosi około 350 złotych. Niewielkie rozmiary sprawiają, że bateria ma niewielką pojemność i pozwala na godzinę pracy (obraz w najwyższej rozdzielczości i zapis dźwięku). Urządzenie może również robić zdjęcia. Obsługa jest niezwykle prosta, a sposób zamaskowania nie budzi żadnych podejrzeń. Największym plusem tego rozwiązania jest to, że bardzo łatwo skierować obiektyw w pożądanym kierunku, mamy dużą kontrolę nad zapisywanym obrazem.

Rejestrować obraz oraz dźwięk możemy również za pomocą kamery HD ukrytej w długopisie. Jest to wielofunkcyjne urządzenie, ponieważ może nam służyć również jako nośnik pamięci (obsługa kart do 32 GB) i zwykły długopis. Kamera ma tryb foto, jest zatem bardzo wszechstronna. Bateria może pracować do 1,5 godziny, bez trudu nagramy zatem spotkanie. Koszt zakupu to 250 złotych, nie jest to zatem wygórowana cena.

Nieco droższym rozwiązaniem jest kamera ukryta w kubku na kawę LawMate PV-CC10, ponieważ koszt zakupu to około 1100 złotych. Otrzymujemy w zamian  urządzenie, które nie wzbudza żadnych podejrzeń i nagrywa filmy w wysokiej rozdzielczości (1280 x 720) i obsługuje karty pamięci do 32 GB. Kamera szpiegowska uruchamiana jest za pomocą przycisku, swobodnie mogą się nią zatem posługiwać osoby będące na bakier z nowinkami technicznymi. Bez trudu można nią nagrać moment schadzki niewiernego partnera z kochanką lub zachowanie pracownika podczas obsługiwania klientów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.