Wiadomości z Mikołowa

Po sezonie. Jedziemy do Bielska-Białej! Przewodnik dla aktywnych

  • Dodano: 2020-10-07 13:30, aktualizacja: 2020-10-08 13:12

Sezon wakacyjny dla większości turystów w Polsce kończy się wraz z pierwszym szkolnym dzwonkiem, który rozbrzmiewa tradycyjnie 1 września. Opaleni rodzice oraz ich wypoczęte dzieci wracają po czasie wakacyjnego szaleństwa do swoich codziennych obowiązków. Jednak nie każdy planuje wakacje w czerwcu, lipcu lub sierpniu. Wiele osób chcąc uniknąć zgiełku, ścisku oraz tłumów planuje urlop we wrześniu. W ostatnich latach pogoda w Polsce sprzyja turystom, którzy decydują się na wypoczynek poza sezonem. Idealnym miastem na wypoczynek we wrześniu jest Bielsko-Biała oraz jej okolice. Przekonajcie się dlaczego!

W rodzinnym mieście Bolka i Lolka

Zwiedzanie Bielsko-Białej możemy zacząć od już od pierwszych kroków postawionych na Dworcu kolejowym. Wysiadając z pociągu, zwolnijmy nieco kroku i przechodząc przez dworcową halę, spójrzmy w górę! Budynek dworca jest zadbany i odrestaurowany, a sufit kryje przepiękne malowidła. Dalej warto zobaczyć Plac Chrobrego, Stary Rynek, ale przede wszystkim nie możemy ominąć ulicy Schodowej. Jest to nieco zapuszczona ulica, którą pokrywa gruba warstwa brudu. Właśnie to sprawia, że ulica jest tak wyjątkowo i z chęcią odwiedzają ją blogerzy z całej Polski. Warto również zajrzeć do zamku Sułkowskich i zobaczyć oryginalne obrazy autorstwa: Wyczółkowskiego, Brandta, Kossaka, Malczewskiego. Warto wspomnieć, że muzeum w soboty wstęp do muzeum jest wolny. Na uwagę zasługuje z pewności Muzeum Techniki i Włókiennictwa, w którym znajduje się również wielka przymierzalnia kapeluszy. Jak sama nazwa skazuje mamy tam szansę zmierzyć dowolne nakrycie głowy obejrzeć się w lustrze. Obowiązkowym punktem jest z pewnością wizyta w Studiu Filmów Rysunkowych. To właśnie tam narodzili się Bolek i Lolek, ukochany przez dzieci Reksio czy kangurek Hip-Hop. Turyści wychowujący się w latach 80-tych po prostu nie mogą pominąć tego punku na mapie Bielsko-Białej.

Wschody słońca na Łysej Górze

Poza bogatą kulturą miasta, dookoła Bielsko-Białej znajdują się kilometry górskich szlaków, tras turystycznych oraz rowerowych. Dlatego każdy w tym regionie znajdzie coś dla siebie. Wakacyjne połączenie aktywności z kulturą oraz zabytkami to połączenie wręcz idealne dla jesiennych turystów. Kiedy upały nieco zelżeją, a drzewa mienią tysiącem kolorów, góry są wtedy najpiękniejsze. Podobnie jest na szlakach górskich Gór Świętokrzyskich. Najpiękniejsze wschody słońca są na Łysej Górze. Nie jest to wysoki szczyt, liczy zaledwie 594 m n.p.m. Warto jednak wybrać się tam przed świtem z termosem wyśmienitej kawy. Gwarantujemy, że taki przeżycia warto kolekcjonować!

Kulinaria – gdzie tradycja spotyka nowoczesność

Jeśli zdecydujemy się na nocleg w Bielsko-Białej, do czego serdecznie zachęcamy, znajdziemy mnóstwo restauracji, które zaserwują nam różnorodne dania. Przed wojną bowiem miasto było zamieszkiwane przez wiele kultur, stąd przenikanie się różnych smaków i potraw. Jeśli jednak przyjdzie nam chęć na zjedzenie pysznej, gorącej pizzy to polecamy pizzerię Dominum, która mieści się w Centrum Handlowym Sfera. Łatwy dojazd, szybka obsługa oraz wyśmienity smak pizzy gwarantują, że najlepsza pizza w Bielsko-Białej jest warta spróbowania. A jeśli wrócimy zmęczenie nadmiarem zwiedzania, wtedy pizzę możemy zamówić z dowozem do domu.

Komentarze (1)    dodaj »

  • dorzy

    Góry Świętokrzyskie to kieleckie, a Bielsko Biała to Beskid Śląski ....;-)))

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.