Wiadomości z Mikołowa

Mikołowskie przedszkole "Zaczarowany Ogród" postawiło na sztukę!

  • Dodano: 2012-03-21 10:15, aktualizacja: 2016-10-20 07:53

Kiedy w 2010 roku pani Monika Giza-Guc zakładała w Mikołowie przedszkole "Zaczarowany Ogród" o profilu teatralnym miała wiele wątpliwości.

Czy stworzona przez nią oferta programu artystycznego zyska uznanie rodziców, którzy zechcą do nowo otwartej placówki zapisać swoje dzieci? Czy przedszkole i prywatny żłobek nawiąże udaną współpracę z lokalną społecznością? Czy mikołowskim rodzicom udzieli się entuzjazm tego niezwykłego miejsca i zechcą je współtworzyć?

Dziś, z perspektywy prawie dwuletniego funkcjonowania "Zaczarowanego Ogrodu" wiadomo już, że pomysł pani Moniki był strzałem w dziesiątkę. Mikołów potrzebował placówki dla dzieci o podobnym charakterze. Chętnych nie brakuje. Pani dyrektor, czuwa jednak, żeby grupy nie były zbyt liczne. Jednak każde dziecko znajdzie tu dla siebie miejsce.

Do "Zaczarowanego Ogrodu" przyjmowane są już dzieci dwuletnie i młodsze w celu lepszej i łatwiejsze adaptacji w Klubie Malucha. Początkowo maluszki przebywają w przedszkolu dwie, trzy godziny. Z czasem okres pobytu dziecka w przedszkolu wydłuża się w sposób naturalny.

Wszystko zależy od samopoczucia dziecka. Jednak nawet krótki pobyt dziecka w placówce wiele zmienia. Przedszkolaki uczą się stopniowo przeżywać rozłąkę z rodzicami. Z czasem stają się bardziej otwarte i śmiałe, nawiązuje się też pierwsze dziecięce przyjaźnie. Po upływie roku, kiedy maluszki zdołają oswoić się z przedszkolem i opanują podstawowe czynności samoobsługowe zaczynają realizować program wychowania przedszkolnego-odpowiedni dla swojej grupy wiekowej.

Jednak od pierwszych dni uczestniczą we wszystkich zajęciach artystycznych, wydarzeniach, uroczystościach i konkursach. Każde dziecko od samego początku staje się pełnoprawnym członkiem społeczności przedszkolnej "Zaczarowanego Ogrodu". Plusem wcześniejszego rozpoczęcia edukacji przedszkolnej jest fakt, że grupa trzylatków w momencie, kiedy zaczyna realizować podstawę programową jest już doskonale oswojona ze sobą i przedszkolem.

W "Zaczarowanym Ogrodzie" jest obecnie pięć oddziałów, w tym-roczne przygotowanie przedszkolne, tzw. "Zerówka", której celem jest właściwe przygotowanie dzieci do podjęcia nauki szkolnej. Poza realizacją zajęć dydaktycznych z zakresu podstawy programowej -pedagodzy z "Zaczarowanego Ogrodu"  szczególny nacisk kładą na wychowanie artystyczne-zgodnie z misją placówki. Przedszkolaki uczestniczą w warsztatach teatralnych, plastycznych, muzycznych i zajęciach z artystycznych form aktywności ruchowych. Każde dziecko znajdzie tu coś dla siebie!

 
 

Niepubliczne przedszkole "Zaczarowany Ogród"
ul. Nowa 1c
43-190 Mikołów
tel. 782 499 874
www.przedszkole-mikolow.pl

Godziny otwarcia:
od poniedziałku do piątku: 6:30 - 19:00

Pokaż na mapie


Źródło: Zaczarowany Ogród

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.