Wiadomości z Mikołowa

Listwa LED do domu - jak ją kreatywnie wykorzystać?

  • Dodano: 2020-06-08 08:00, aktualizacja: 2020-06-08 08:16

Oświetlenie to bardzo ważny element wystroju naszego domu czy mieszkania. Ma ono bowiem nie tylko funkcję użyteczną - rozjaśnianie pokoi wieczorem czy w pochmurny dzień - ale jest także swego rodzaju dekoracją. Wykorzystując energooszczędne i bardzo plastyczne rozwiązania z światełkami LED możemy osiągnąć naprawdę ciekawe i często bardzo nowoczesne efekty. Jak się za to zabrać i zmienić aranżację domu nie do poznania? Do czego możemy wykorzystać listwy, taśmy i inne elementy z żarówkami LED?

1. Taśmy LED do łazienki i kuchni

2. Listwa LED w salonie i sypialni

3. Jaką formę najlepiej wybrać?

Taśmy LED do łazienki i kuchni

Ciekawym sposobem na zaaranżowanie kuchni i łazienki jest wykorzystanie taśm LED jako światła nastrojowego lub punktowego, zamiast klasycznych plafonów czy lampek dookoła lustra. Dzięki takiej zamianie możemy uzyskać bardzo futurystyczne wnętrze, z ciekawym świetlnym wzorem na suficie albo na ścianie. Aby to osiągnąć możemy wykorzystać klasyczne listwy sufitowe LED lub taśmy samoprzylepne do ułożenia w specjalnym korytku, które można wtopić w dowolne podłoże, jak na przykład sufit podwieszany czy zabudowa wanny albo kuchennych szafek. Dzięki mnogości rozwiązań możemy wybrać światło białe, żółte lub kolorowe, a samo wykończenie zastosować w formie przejrzystej lub mlecznej.

Listwa LED w salonie i sypialni

Innymi miejscami, gdzie można wykorzystać nastrojowość jaką dają taśmy i listwy LED jest salon oraz sypialnia. W przypadku tego pierwszego pomieszczenia listwa sprawdzi się idealnie jako podświetlenie podsufitowe, pozwalające poruszać się po pokoju bez konieczności zapalania głównego żyrandola. Możemy w ten sposób oświetlić również telewizor czy kino domowe - będzie to bardzo efektowna dekoracja. Z kolei w przypadku sypialni pomysły nasuwają się same - listwy i taśmy LED dają nastrojowe, relaksujące światło, więc użycie ich w pokoju przeznaczonym na odpoczynek jest więcej niż dobrym pomysłem.

Jaką formę najlepiej wybrać?

Kształt i rodzaj oświetlenia LED na jaki się zdecydujemy powinien być zgodny z pozostałymi elementami wystroju wnętrza. Dzięki temu tego typu instalacja podkreśli nasze piękne wnętrza i uwypukli ich urok. Do wyboru mamy wiele różnych możliwości: listwy przypodłogowe, listwy podsufitowe, taśmy do ułożenia w dowolny kształt, świetliki tunelowe LED i tak dalej. Sposób, w jaki wykorzystamy tego typu dekorację zależy tylko i wyłącznie od naszej kreatywności i możliwości, jakie mamy dla już urządzonej w określony sposób przestrzeni.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.