Wiadomości z Mikołowa

Kiedy native speaker to dobry pomysł?

  • Dodano: 2023-01-17 10:45

Wiele osób, szczególnie dorosłych, decyduje się na lekcje z native speakerem. Obecnie znajomość języka obcego jest już standardem, a niektórzy mogą się pochwalić kilkoma w CV. Niezmiennie w wielu branżach również stale trzeba inwestować w podnoszenie umiejętności. I choć czytanie oraz pisanie są podstawą, to jednak najbardziej potrzebne są konwersacje. Właśnie dlatego rola native speakera jest nie do przecenienia.

Jak wyglądają zajęcia z native speakerem?

Angielski online z native speakerem https:e-native.pl to świetny sposób na naukę wtedy, gdy ma się czas i przestrzeń. Dzięki zdalnym rozwiązaniom można korzystać z zajęć w każdym miejscu, a także da się znaleźć rodzimego użytkownika języka, który doskonale wpisze się w potrzeby. To dlatego od kilku lat bardzo dużym powodzeniem cieszą się zajęcia z  native speakerem online, a wiele szkół w ten sposób również poszerza swoją ofertę.

Zalety korzystania z  umiejętności native speakera

Native speakerzy mówiący w języku angielskim to najczęściej wybierani specjaliści na zajęcia online. Osoby mówiące w ojczystym języku są w stanie nauczyć zdecydowanie więcej i bardziej przykładają się do praktycznych umiejętności – czyli po prostu konwersacji czy niuansów lingwistycznych – na przykład charakterystycznych dla danego regionu. Poza angielskim można bez problemu znaleźć native speakera z niemieckiego, włoskiego czy hiszpańskiego.

Czego może nas nauczyć rodzimy użytkownik języka?

Pracujący w szkole nauki języków obcych native speaker nie musi być lektorem języka obcego. Indywidualne zajęcia są atrakcyjne dla uczniów, którzy potrzebują przełamania bariery w mówieniu oraz doskonalenia umiejętności konwersacyjnych. Już sam fakt, że można porozmawiać z rodzimym użytkownikiem języka, sprawia, że można poczuć się swobodniej. A to świetne przygotowanie do tego, by w pracy biegle rozmawiać, móc uczyć się za granicą, jechać do pracy czy też na wakacje. Poza słownictwem w czasie takich lekcji można osłuchać się z akcentem i wówczas mówić jak mieszkańcy danego kraju czy regionu.

Warto pamiętać o tym, że z zasady native speakerzy nie znają języka polskiego lub też słabo nas rozumieją, a w związku z tym nie mogą nic nam wyjaśnić, więc od początku komunikacja opiera się na słownictwie i zwrotach na przykład angielskich. To sprawia, że motywacja do każdej lekcji jest zdecydowanie większa i trzeba się przestawić na intensywne zajęcia od pierwszej do ostatniej minuty. Konwersacje z native speakerem są dostępne w ofertach różnych szkół językowych, ale można również znaleźć prywatne ogłoszenia i umówić się na zajęcia z takim nauczycielem, jaki będzie nam pasować.

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.