Wiadomości z Mikołowa

Kiedy należy usunąć ósemki?

  • Dodano: 2021-07-22 09:30

Pojawienie się zębów mądrości może sprawić, że poczujemy ogromną dumę. Szybko jednak zostanie ona zastąpiona ogromnym bólem. Wzrost ósemek wiąże się z wieloma problemami, dlatego też niemal każda osoba decyduje się na ich usunięcie. Kiedy jednak istnieją poważne podstawy świadczące o konieczności usunięcia ósemek?

Usunięcie ósemek - czym grozi nie pozbycie się ich?

W większości przypadków stomatolodzy posiadają jednoznaczne zdanie co do ósemek - zwykle przyczyniają się one do pogorszenia zgryzu. Może się nawet zdarzyć, że osoby noszące w dzieciństwie aparat ortodontyczny ponownie będą borykać się z wadą zgryzu, kiedy w ich jamie ustnej pojawią się zęby mądrości. Warto więc szybko reagować, aby nie dopuścić do problemów wywołanych rozpychaniem się ósemek. Usuwanie ósemek jest wówczas koniecznością.

Usuwanie ósemek - czy boli?

Wiele osób unika usuwania ósemek ze względu na obawy o ból towarzyszący podczas zabiegu. Jest to jednak błędne przeświadczenie - pod warunkiem, że wybierzemy profesjonalny gabinet stomatologiczny, w którym usuwanie ósemek należy do codzienności. Do usuwania ósemek wykorzystywany jest odpowiedni sprzęt, dlatego też wybierając gabinet stomatologiczny upewnij się, że dysponuje on takowym.

W jakim wieku usuwać ósemki?

Ósemki warto usuwać od razu po ich pojawieniu się. Wówczas unikamy problemu ze skrzywieniem zgryzu. Nawet jeśli ósemki nie sprawiają Ci dyskomfortu w codziennym funkcjonowaniu i nie są źródłem bólu, warto rozważyć ich usunięcie. Dzięki temu zmniejszasz ryzyko późniejszych problemów ze zgryzem. Zwykle ósemki pojawiają się między 17, a 21 rokiem życia. Mogą jednak pojawić się dużo później - nawet około 40. Każdą decyzję dotyczącą usuwania, warto skonsultować uprzednio z lekarzem. To on podpowie nam czy usunięcie zębów będzie konieczne. W tym celu wybierz najlepszy gabinet stomatologiczny. Aby taki znaleźć zapoznaj się z opiniami dotychczasowych pacjentów. Znajdziesz je bez najmniejszych trudności w internecie. Dzięki nim możesz znaleźć rzetelnych stomatologów w swojej okolicy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.