Urządzając swoją przestrzeń do spania, z całą pewnością większość z nas przykładała ogromną uwagę do wyboru odpowiedniego łóżka, wygodnego materaca, przyjaznego koloru ścian czy też rodzaju oświetlenia. Czy jednak z takim samym zaangażowaniem wybieraliśmy naszą nową kołdrę? Tak, właśnie kołdrę! Te niepozorne, jednakże znajdujące się w dosłownie każdej sypialni wyposażenie odgrywa ogromną rolę w naszym życiu. My śpimy, a kołdra działa! Nie pozostaje ona obojętna nie tylko na jakość i komfort snu, ale przede wszystkim na nasze zdrowie. Być może zatem pora na małe zmiany i jeszcze lepsze zatroszczenie się o swój dobry sen i doskonałe samopoczucie?
Dlaczego alpaki?
Będzie o kołdrach, jednakże nie byle jakich, a jednych w swoim rodzaju kołdrach z alpaki! Aby jednak w pełni docenić te wyjątkowe sypialniane tekstylia, zapoznajmy się bliżej ze zwierzętami, bez których ich stworzenie nie byłoby możliwe. Dlaczego więc akurat alpaki?
Alpaki to hodowlane ssaki z rodziny wielbłądowatych, wyglądem przypominające uwielbiane przez wszystkich lamy, które możemy spotkać na obszarach Ameryki Południowej, a dokładnie w Peru, Boliwii, Ekwadorze oraz Chile. Alpaki przystosowane są do życia w ekstremalnych jak na zwierzęta warunkach, ponieważ ich hodowla odbywa się na wysokości od 3500 m n.p.m do 5000 m n.p.m. Wysokogórskie tereny And sprawiły, że alpakom nie są dziś straszne zarówno siarczyste mrozy, jak i gorące promienie słońca. Ich główną oraz naturalną ochronę przed zróżnicowanymi czynnikami atmosferycznymi stanowi miękka i jedwabista wełna, będąca prawdziwą skarbnicą cennych i docenianych na całym świecie właściwości. To właśnie z niej tworzone są kołdry z alpaki, które przeniosą Cię w inny wymiar snu.
Spokojny i zdrowy sen pod kołdrą z alpaki
Czym wyróżnia się wełna tych przyjaznych oraz uroczych zwierząt? Dlaczego sen pod kołdrą z alpaki pozwoli Ci na prawdziwy i efektywny wypoczynek? Oto powody, dla których warto wyposażyć swoją sypialnię w wełnianą kołdrę z alpaki z oferty sklepu Pościel To:
Kołdry z alpaki dla alergików
Kołdry z alpaki słyną przede wszystkim ze swoich właściwości antyalergicznych. Co sprawia, że wełna tych zwierząt jest bezpieczna nie tylko dla największych alergików, ale również wrażliwej i skłonnej do podrażnień skóry małych dzieci?
- Brak lanoliny, inaczej mówiąc wosku, który wydzielany jest przez gruczoły łojowe z wełny zwierząt, dzięki czemu kołdra nie przyciąga roztoczy ani kurzu, a także nie powoduje ich namnażania się.
- Brak chemicznych dodatków, barwników, detergentów, zarówno w procesie pozyskiwania wełny, jak i przy tworzeniu kołder z alpaki.
Termoregulacja każdej nocy przez 365 dni w roku
To, za co kochamy kołdry z alpaki to także ich doskonała termoregulacja. Co dokładnie kryje się pod tym pojęciem?
- Już wiesz, że alpaki muszą borykać się na przemian z wysokimi temperaturami, jak i tęgimi mrozami. Radzą sobie tak doskonale za sprawą swojej wełny, której właściwości zmieniają się zależnie od warunków klimatycznych.
- Podczas naszego snu, kołdra z alpaki będzie zatem dostosowywać się do temperatury naszego ciała, zimą gwarantując utrzymanie pożądanego ciepła, z kolei latem odprowadzając jego nadmiar, co pozwala na komfortowy oraz niczym niezakłócony sen.
- Kołdry z alpaki są również aż sześciokrotnie cieplejsze od runa owczego, co przekłada się na ich mniejszą grubość oraz wagę, zapewniając jednocześnie lepsze zdolności termoizolacyjne.
Jakość, wytrzymałość, jedwabista miękkość oraz higiena
W jaki jeszcze sposób można opisać kołdrę z alpaki?
- Zacznijmy od jakości, która przekłada się na jej wytrzymałość. Runo z alpaki jest nie tylko cieplejsze od wełny owczej, ale również znacznie bardziej (aż trzykrotnie!) trwałe oraz odporne na rozciąganie, co pozwala utrzymać mu swoje cenne właściwości na każdym etapie produkcji.
- Miękkość i delikatność to cechy, pozwalające nam cieszyć się przyjemnym oraz błogim snem.
- Jej hipoalergiczne właściwości sprawiają, że jest to również kołdra higieniczna, gdyż nie staje się ona siedliskiem kurzu oraz roztoczy.
Koniec gryzącej wełny
Wełna alpakowa, w odróżnieniu od owczej nie jest materiałem gryzącym, nie powoduje zatem podrażnień oraz zaczerwienień skóry, odbierających komfort użytkowania.
Komfortowy i suchy sen
Specjalna struktura włókien sprawia, że kołdra z alpaki nie gromadzi wilgoci oraz ciepła, odprowadzając ich nadmiar na zewnątrz, co gwarantuje nam uczucie suchości przez całą noc. Jej oddychające właściwości przekładają się nie tylko na nasze zdrowie, ale również jakość naszego snu. Kołdra ta doskonale sprawdzi się zatem latem, a także u osób, które cierpią na tak zwane nocne poty.