Wiadomości z Mikołowa

Jakie lampy do ogrodu?

  • Dodano: 2020-02-28 09:15

Aby precyzyjnie oświetlić ogród, potrzebne jest użycie kilku różnych źródeł światła. Jak wybrać lampy ogrodowe, aby zapewnić przestrzeni należytą funkcjonalność?

 

Wbrew pozorom oświetlenie ogrodu wcale nie jest łatwe. Zwłaszcza jeśli lampy mają poprawić funkcjonalność przestrzeni, podkreślić urok roślinności i ochronić posesję przed złodziejami.

Wybierając lampy, weź pod uwagę przede wszystkim:

  • jakie elementy przestrzeni chcesz oświetlić. Może to być np. droga dojazdowa do garażu, okolice bramy i furtki, oczko wodne czy kamienna ścieżka;

  • estetykę lamp;

  • temperaturę barwową lamp.

  • klasę szczelności.

 

Lampy ogrodowe do oświetlenia chodników i ścieżek

 

Do oświetlenia chodników i ścieżek ogrodowych, najczęściej używa się lamp słupkowych z żarówkami ledowymi lub halogenowymi. Umieszczone przy krawędziach precyzyjnie oświetlą trasę. Chcesz zaoszczędzić pieniądze i osiągnąć maksymalny komfort użytkowania? Sięgnij po te wyposażone w czujnik ruchu.

 

Lampy ogrodowe podkreślające piękno zieleni

 

Producenci lamp do garażu oferują ogromny wybór lamp podkreślających piękno roślinności. Jeśli szukasz tych najbardziej wszechstronnych, sięgnij po reflektory. Z powodzeniem wykorzystasz je także do oświetlenia ścieżki i elewacji budynku.

 

Lampy ogrodowe podświetlające elewacje budynków

 

Do podświetlenia elewacji użyj kinkietów. Możesz wybierać wśród nowoczesnych, klasycznych, minimalistycznych i eleganckich modeli.

 

Lampy ogrodowe do podświetlania drogi dojazdowej do garażu

 

Aby podświetlić drogę dojazdową do garażu, użyj opraw najazdowych montowanych w podłożu. Takie lampy z powodzeniem wytrzymają nacisk samochodu.

 

Lampy ogrodowe — ważna klasa szczelności

 

Lampy używane na zewnątrz, narażone na opady atmosferyczne i wilgoć, muszą posiadać odpowiednią klasę szczególności. Określa ją symbol IP, złożony z dwóch cyfr. Pierwsza definiuje poziom ochrony przed wnikaniem pyłu (skala od 0 do 6), druga — przed wnikaniem cieczy (skala od 0 do 9). Dla opraw montowanych w gruncie klasa szczelności powinna wynosić co najmniej IP66, dla tych montowanych w oczku wodnym - IP68, a dla reflektorów i słupków - IP54.

 

Temperatura barwowa lamp ogrodowych

 

Odpowiednia temperatura barwowa lamp ogrodowych poprawia funkcjonalność i wygląd ogrodu.

  • Zależy Ci na efekcie tajemniczości i romantyzmu? Wybierz lampy emitujące ciepłe światło o temperaturze barwowej poniżej 3300 K.

  • Lampy emitujące neutralne światło o temperaturze barwowej od 3300 K do 5300 K pięknie odzwierciedlą naturalną barwę i strukturę roślinności.

  • Dzięki lampie emitującej chłodne światło (o temperaturze barwowej powyżej 5300 K) osiągniesz efekt niebieskiego światła przypominającego promienie księżyca.

źródło: https://www.unilight.com.pl/lampy-zewnetrzne/ogrodowe/

undefined

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.