Wiadomości z Mikołowa

Jak zrobić kącik wypoczynkowy w ogrodzie?

  • Dodano: 2024-06-25 16:30, aktualizacja: 2024-07-09 12:04

Kącik wypoczynkowy w ogrodzie to marzenie wielu osób, które pragną stworzyć swoją własną, przydomową oazę spokoju i relaksu. W tym artykule przedstawimy, jak krok po kroku zaplanować i urządzić taką przestrzeń, aby spełniała wszystkie oczekiwania.

Jak wybrać odpowiednie miejsce na kącik wypoczynkowy w ogrodzie?

Aranżację strefy relaksu w ogrodzie należy rozpocząć od wybrania odpowiedniego miejsca, które będzie miało wpływ na jej funkcjonalność i komfort użytkowania. Należy zwrócić uwagę na kilka aspektów takich jak dostęp do słońca, cień, bliskość domu i prywatność. 

Warto wybrać miejsce nasłonecznione, ale jednocześnie z możliwością schronienia się w cieniu, np. pod drzewami czy parasolem. Istotne jest także, aby kącik wypoczynkowy był oddalony od hałasów i innych źródeł zakłóceń spokoju.

O czym pamiętać, projektując strefę relaksu w ogrodzie?

Projektując strefę relaksu w ogrodzie, warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Przede wszystkim należy podzielić wybrany obszar na różne strefy, wydzielając w nim przestrzeń do ustawienia basenu ogrodowego lub dmuchanego jacuzzi, cichy zakątek zapewniający błogi relaks oraz miejsce na grilla. Takie rozwiązanie zwiększy funkcjonalność ogrodu. Warto również pomyśleć o zastosowaniu pergoli czy zadaszenia, które pozwoli na korzystanie z kącika niezależnie od pogody. 

Na co zwrócić uwagę, wybierając meble do ogrodu?

Kącik wypoczynkowy w ogrodzie nie może obyć się bez mebli. Powinny być one przede wszystkim wygodne oraz jednocześnie trwałe. Najlepiej zainwestować w modele wykonane z materiałów odpornych na warunki atmosferyczne, takich jak drewno egzotyczne, aluminium czy technorattan. Przy wyborze mebli warto również zwrócić uwagę na ich wielkość oraz możliwość przechowywania. Dla miłośników czytania dobrym rozwiązaniem może być natomiast dodatkowy hamak lub wygodne leżaki, które pozwolą na komfortowe spędzenie czasu z ulubioną książką.

Jak uatrakcyjnić strefę relaksu w ogrodzie?

W strefie relaksu warto pomyśleć o dodatkowych atrakcjach, które umilą czas spędzony na świeżym powietrzu. Basen ogrodowy lub jacuzzi dmuchane, które w wielu wariantach do wyboru znaleźć można w ofercie sklepu internetowego Intexmarket, to doskonałe rozwiązanie dla osób ceniących sobie relaks w wodzie. Tego rodzaju elementy są łatwe w montażu i przechowywaniu, a jednocześnie zapewniają wiele radości dla całej rodziny. Decydując się na basen ogrodowy lub jacuzzi dmuchane warto jednak zadbać o bezpieczeństwo. Oprócz nich niezbędny będzie więc także zakup m.in.:

  • pomp i chemii basenowej zapewniającej odpowiednią czystość wody, 

  • specjalnych pokryw uniemożliwiający dzieciom kąpiele bez nadzoru dorosłych, 

  • mat izolujących nieckę basenu lub jacuzzi od podłoża. 

Jakich dodatków nie powinno zabraknąć w kąciku wypoczynkowym w ogrodzie?

W kąciku wypoczynkowym warto zainwestować w dodatki, które podkreślą jego charakter i sprawią, że będzie jeszcze przyjemniej spędzać tam czas. Ich przykładem są miękkie poduszki, pledy, dywany ogrodowe czy dekoracje, takie jak lampiony czy świece. Warto również pomyśleć o roślinach doniczkowych, które wprowadzą do przestrzeni więcej zieleni, zwłaszcza jeśli jest ona aranżowana na kostce brukowej czy tarasie. 

Obowiązkowym elementem tego typu przestrzeni jest także oświetlenie, które pozwoli korzystać z niej również wieczorami i nocą. Zapewnić je można poprzez zastosowanie lamp solarnych, które nie wymagają dostępu do prądu. Dzięki temu nie tylko zapewniają pełną swobodę, jeśli chodzi o ich lokalizację, ale także nie generują dodatkowych kosztów. 

Jak dbać o strefę relaksu w ogrodzie?

Aby kącik wypoczynkowy w ogrodzie przez długi czas zachowywał swój urok, warto zadbać o regularną pielęgnację mebli oraz roślin. Meble ogrodowe powinny być systematycznie czyszczone i konserwowane zgodnie z zaleceniami producenta, a rośliny nawadniane oraz przycinane. Po zakończeniu sezonu wszelkie elementy, które mogłyby ulec zniszczeniu w wyniku działania niskich temperatur, takie jak meble czy baseny ogrodowe, powinny zostać schowane. 

Kącik wypoczynkowy w ogrodzie może być miejscem nie tylko do relaksu, ale także do pracy, nauki czy zabawy. Dostosowując go do własnych potrzeb i upodobań, można stworzyć przestrzeń idealną do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Pamiętajmy jednak, że kluczem do sukcesu jest przemyślane zaplanowanie tej strefy z dbałością o szczegóły, które sprawią, że stanie się on prawdziwą oazą spokoju dla całej rodziny.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.