Wiadomości z Mikołowa

Jak zaoszczędzić na wymianie walut online?

  • Dodano: 2017-04-18 15:00

Na wymianie walut online można sporo zaoszczędzić. Wystarczy sprawdzić kurs, np. franka szwajcarskiego, aby przekonać się, że różnica między ceną w tradycyjnym kantorze i w e-kantorze jest całkiem spora. Wynika to z niższego spreadu. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby uważnie wybrać podmiot, w którym będą wymieniane pieniądze. Jakie są najważniejsze kwestie związane z wymianą walut online? Przeczytaj poniżej.

Jaki jest koszt wymiany walut w e-kantorze?

Trudno określić konkretny koszt wymiany walut w kantorze internetowym, ponieważ jest on uzależniony od wielu czynników. Rynki walutowe są bardzo dynamiczne, ale w kantorach internetowych zawsze podawany jest najbardziej aktualny kurs danej waluty. Przykładem może być kurs franka szwajcarskiego w kantoronline.pl.

W kantorach internetowych z reguły kurs jest znacznie niższy. Jak to zostało wspomniane, taka sytuacja wynika to z tego, że w e-kantorach spread wynosi najczęściej zaledwie kilka groszy, podczas gdy w tradycyjnych kantorach jego wysokość sięga kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu złotych. Dlatego właśnie w kantorach online opłaca się wymiana dużych kwot, gdyż na takich wymianach można zaoszczędzić najwięcej - korzystając z oferty kantorów internetowych można zyskać nawet kilkaset złotych. Wartość ta jest ściśle uzależniona od sumy przewalutowanej kwoty. Co więcej, każde e-kantor sam ustala swój spread, dlatego warto sprawdzić jego wysokość jeszcze przed skorzystaniem z usług wybranego podmiotu.

Kiedy opłaca się wymienić walutę online?

Najwięcej na wymianie internetowej zaoszczędzić mogą osoby, które spłacają kredyt we frankach szwajcarskich. Koszt wymiany tej waluty w banku lub w stacjonarnym kantorze jest znacznie wyższy niż w kantorze internetowym. Szczególnie opłaca się to osobom, które wymiany dokonują regularnie i na duże kwoty. Bardzo często mają one możliwość skorzystania z atrakcyjnych rabatów, które dodatkowo obniżają koszt wymiany waluty. Co ważne, istnieje też możliwość negocjacji kursu walut z danym kantorem. Zapewnia to dodatkowe oszczędności i zwiększa opłacalność wymiany.

Oczywiście, aby więcej zaoszczędzić, zawsze trzeba sprawdzić kurs wybranej waluty w kilku kantorach. Wówczas można wymienić pieniądze w najkorzystniejszym momencie, gdy cena kursu będzie najbardziej atrakcyjna dla kupującego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.