Wiadomości z Mikołowa

Jak wybrać właściwą frezarkę CNC?

  • Dodano: 2021-10-21 14:45

Obróbka CNC to bardzo popularny proces, głównie ze względu na niesamowitą wręcz precyzję wykonywanych rzeczy. Jak wybrać najlepsze narzędzia, które pozwolą nam korzystać z tej technologii?

1. Frezarka CNC - kiedy się przyda?

2. Wybór frezarki CNC to nie zawsze prosta rzecz

3. Na co zwrócić uwagę kupując frezarkę CNC?

O czym pamiętać przy zakupie?

Frezarka CNC - kiedy się przyda?

Obróbka metali i innych materiałów z wykorzystaniem technologii CNC sprawdzi się idealnie wszędzie tam, gdzie proces tworzenia musiał być do tej pory nadzorowany przez pracownika. Pozwala ona na automatyzację produkcji, dzięki czemu możemy wytworzyć więcej i sprawniej. Zamiast kontroli człowieka wystarczy odpowiedni program, by maszyna wykonywała czynność sama, za każdym razem tak samo precyzyjnie. Jest to więc dobry sposób na zwiększenie naszych możliwości produkcyjnych.

Wybór frezarki CNC to nie zawsze prosta rzecz

Wybierając maszyny pracujące w technologii CNC możemy znacząco zwiększyć swoje obroty jako przedsiębiorstwa. Ponieważ mogą one pracować cyklicznie i praktycznie bez przerwy, jest to często i chętnie wybierana opcja przy produkcji mebli czy pracy z najróżniejszymi metalami. Nie zawsze jednak dobór odpowiedniej frezarki to łatwa sprawa. Musimy wziąć pod uwagę wiele czynników, zanim zdecydujemy się na konkretny model. Dobra maszyna CNC powinna być możliwie łatwa w obsłudze i zdolna do spełnienia naszych wymagań pod kątem wydajności pracy czy precyzji.

Na co zwrócić uwagę kupując frezarkę CNC?

Frezarka CNC, tak samo jak każde inne urządzenie, musi być przede wszystkim dopasowana do dostępnej przestrzeni a także wielkości elementów, jakie chcemy obrabiać. Poza tym należy również zwrócić uwagę na:

  • wybór dwóch sposobów obróbki: jeżeli zdecydujemy się na taką maszynę, będziemy mogli przestawiać ją pomiędzy obróbką szybką a wysokojakościową;
  • wielość produkcji: od niej zależy, czy urządzenie będzie pracowało szybko i wydajnie, czy będzie tańsze w eksploatacji i bardziej uniwersalne;
  • dokładność pozycjonowania elementów skrawających: im dokładniejsze frezowanie, tym cena frezarki będzie wyższa.

O czym pamiętać przy zakupie

Jeżeli mamy w firmie centrum obróbcze CNC i chcemy zaopatrzyć się w nowy sprzęt, warto najpierw sporządzić listę dokładnych wymagań, jakie muszą zostać spełnione przez nowe maszyny. Warto również rozważyć zakup u tego samego producenta, jeżeli już posiadamy park maszyn i chcemy go jedynie rozbudowywać. Dzięki temu będzie nam łatwiej poradzić sobie z serwisem i ewentualną naprawą.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.