Wiadomości z Mikołowa

Jak wybrać najlepsze konto osobiste?

  • Dodano: 2019-05-30 12:45

Posiadanie rachunku osobistego jest obecnie niezbędne. Wpływy z comiesięcznego wynagrodzenia, wygodne dokonywanie płatności za pomocą karty płatniczej, możliwość korzystania z systemów bankowości internetowej oraz wypłat pieniędzy w bankomatach... Zalety posiadania rachunku osobistego są bezsprzeczne, jednak zdarza się, że oferty banków nakładają na klientów pewne wymogi lub ograniczenia, o których warto wiedzieć przed podpisaniem umowy z instytucją. Powierzając bankowi swoje finanse, powinieneś czerpać korzyści, warto więc wybrać wśród szerokiej oferty kont osobistych taką, która posiada najwięcej plusów. W porównaniu ofert kont bankowych pomoże Ci ranking kont osobistych. Oczywiście zdarzają się również pewne wymogi, jednak jeśli dokładnie zapoznamy się z ofertą, unikniemy niespodzianek. 

 

Konto osobiste od początku

Zanim podpiszemy umowę z bankiem, warto dowiedzieć się, czy instytucja pobiera opłatę tytułem otwarcia rachunku. Obecnie można wyszukać promocje, gwarantujące wręcz wpływ symbolicznej kwoty w zamian za założenie rachunku osobistego, dlatego miejsc, w których pobiera się opłatę na start warto unikać. Czy comiesięczne prowadzenie konta w banku będzie kosztowne? Wśród ogromnej liczby ofert zdarzają się takie, które oferują zerowe, comiesięczne koszty obsługi rachunku. Z reguły sytuacja wiąże się z samodzielnym wykonywaniem wielu zadań, jednak dla większości osób jest to zaletą. Czy na koncie osobistym można skorzystać z debetu oraz jakie będzie jego oprocentowanie? Zdarzają się oferty, w których przez trzydzieści dni można spłacić debet bez naliczania odsetek.

Co może być bezpłatne dla posiadaczy rachunków osobistych?

Wybierając konto osobiste, często kierujemy się opłatami za czynności, które są konieczne w bieżącym użytkowaniu rachunku. Warto wybierać konta osobiste, które oferują bezpłatne przelewy w bankowości osobistej. Robiąc samodzielnie przelewy przez internet, można uniknąć opłat. Zwróćmy uwagę, czy bank ustanowił limit ilości transakcji. Posiadanie karty płatniczej do rachunku osobistego jest obecnie standardem, warto jednak zorientować się, czy bank pobiera opłatę za korzystanie z niej. Częstym procederem jest naliczanie opłaty, jeżeli w miesiącu nie dokonamy płatności kartą za określoną kwotę. Bankomaty na terenie kraju, a nawet za granicą mogą być bezpłatne. Ta usługa jest jednak niezwykle zmienna w trakcie obowiązywania umowy, dlatego warto monitorować tabelę opłat oraz przy zawieraniu umowy zwrócić uwagę na możliwości w tym względzie. Bankomaty mogą być bezpłatne, ale tylko wśród urządzeń, obsługiwanych przez placówkę, w której mamy konto osobiste.

Ostrożnie z opłatami dodatkowymi

Proszę zwrócić uwagę na limity, po przekroczeniu których bank naliczy opłaty za prowadzone czynności. Przelewy on line są darmowe? Warto sprawdzić, czy w nielimitowanej ilości. Możliwość ustanowienia stałych zleceń jest wygodna, tylko czy na pewno bezpłatna w takiej ilości, jaka jest konieczna? Podobnie sytuacja może przedstawiać się w przypadku poleceń zapłaty, szybkich przelewów oraz wypłat z bankomatów. Przed założeniem konta osobistego warto porównać oferty, by jak najbardziej ograniczyć koszty, a w zamian korzystać z korzyści. Niektóre konta osobiste posiadają oprocentowanie, warto sprawdzić, czy oferta się opłaca. 

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.