Wiadomości z Mikołowa

Jak skutecznie obniżyć koszty kredytu?

  • Dodano: 2018-10-26 11:45

Dla wielu Polaków kredyt jest jedyną szansą na zrealizowanie planów i marzeń. Nawet najlepiej zarabiający szukają sposobów na oszczędzanie, dlatego dużą popularnością cieszą się sprawdzone sposoby na obniżenie kosztów kredytu. Dowiedz się, jak ponieść jak najmniejsze koszty przy pożyczaniu pieniędzy.

Znajdź najlepszą ofertę

Kredyt samochodowy, gotówkowy czy hipoteczny może być dla Ciebie mniejszym wydatkiem choćby przez fakt znalezienia najbardziej konkurencyjnej oferty. Nie musisz sprawdzać kolejnych stron banków – wystarczy wejść na adres https://kredytowo.org, gdzie znajdziesz aktualny ranking kredytów z uwzględnieniem RRSO, łącznych kosztów, odsetek czy warunków, które należy spełniać, aby otrzymać środki. Po co przepłacać, skoro już na wstępnie możesz wybrać potencjalnie najtańszą ofertę?

Przygotuj wkład własny

To uwaga dotycząca kredytów hipotecznych i samochodowych – po prostu warto mieć (a najczęściej należy!) wkład własny, czyli określoną sumę, którą wpłaca się na dany cel, pojazd lub mieszkanie. Im większy wkład własny, tym mniejszy kapitał pożyczany z banku, więc odsetki również idą w dół. Proste, prawda? Dlatego myśląc przyszłościowo o mieszkaniu lub samochodzie, warto już dziś zacząć oszczędzać.

Spłać kredyt szybciej

Każda kolejna rata generuje określone koszty, które sprawiają, że nie oddajemy tyle, ile pożyczyliśmy, ale znacznie więcej. Stąd łatwo obliczyć, że im szybciej spłacimy zobowiązanie, tym mniej zapłacimy tych dodatkowych sum. Jest też druga korzyść – po prostu jak najprędzej pozbywamy się kłopotliwego i stresującego zobowiązania. Łatwo powiedzieć „spłać się szybciej”, a przecież trzeba mieć jeszcze pieniądze na życie. Cóż, właśnie dlatego warto analizować wszystkie „za” i „przeciw” przed podjęciem ostatecznej decyzji o kredycie. Przydatne jest wsparcie doradcy oraz wiedza przekazywana na specjalistycznych blogach.

Poznaj bank i wykorzystaj szanse

Co musisz wiedzieć, nim weźmiesz kredyt studencki, samochodowy, hipoteczny czy gotówkowy? Najważniejsze są zasady i oferowane warunki, a przede wszystkim liczby i procenty, na które trzeba zwracać szczególną uwagę. Niektóre banki zachęcają na przykład obniżką oprocentowania, jeśli otworzy się w ich instytucji kartę kredytową czy konto osobiste. Pytanie jednak, czy ostatecznie jest to najbardziej opłacalne rozwiązanie? Tylko pod warunkiem, gdy np. dodatkowy rachunek jest darmowy lub bardzo tani. Sprawdź również, na czym polega system rat malejących, stosowany w przypadku kredytów hipotecznych i samochodowych. Raty malejące oznaczają nieco niższe oprocentowanie w stosunku do rat równych.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.