Wiadomości z Mikołowa

Jak NIE oszczędzać na karmie dla psa – nie daj się oszukać!

  • Dodano: 2023-06-13 08:45, aktualizacja: 2023-06-14 09:49

Inflacja, kryzys, czy po prostu oszczędność – wielu z nas szuka okazji, by kupić niezbędne produkty taniej. Każdy opiekun psa wie doskonale, że pies to nie tylko najlepszy przyjaciel człowieka, ale też wielka odpowiedzialność. Karma, czy wydatki na weterynarza potrafią być odczuwalne dla kieszeni, zwłaszcza wtedy, kiedy czworonóg jest większym psem. Duże psy jedzą zaskakująco dużo, a karma staje się sporą pozycją w miesięcznym budżecie. Nie każdy sposób oszczędzania na karmie będzie jednak się opłacał. Sprawdź, jak nie dać się oszukać!

Karma na wagę  - zagrożenie dla zdrowia psa

Karma na wagę sprzedawana w stacjonarnym sklepie zoologicznym może wydawać się całkiem rozsądnym, budżetowym rozwiązaniem, jednak o wiele większe jest zagrożenie, jakie wiąże się z kupowaniem karmy dla psa na wagę. Nie masz pewności, jak długo sklep zoologiczny trzyma worek otwarty, jaki jest termin ważności karmy. Przeciętnie producenci oceniają termin ważności suchej karmy mniej więcej na półtorej miesiąca od momentu otworzenia opakowania – przy założeniu, że jest ona prawidłowo przechowywana (na co też często nie można liczyć). Po tym czasie karma zaczyna się psuć! To prosty sposób na problemy żołądkowe, a nawet zatrucie. Nie tylko nie oszczędzisz, ale też wydasz dodatkowe pieniądze na weterynarza.

To samo można odnieść do karmy sprzedawanej na wagę w internecie – na allegro, czy olx. Zawsze kupuj karmę w oryginalnym opakowaniu, od profesjonalnego sklepu zoologicznego!

Super okazja, czy podstęp? Uważaj na zbyt atrakcyjne okazje

Karma dla psa, nawet budżetowa, zazwyczaj ma mniej więcej stałą cenę. Drobne różnice między poszczególnymi sklepami się zdarzają, jednak zazwyczaj nie są one spektakularnie duże. Znalazłeś w internecie zadziwiająco dobrą ofertę, która bardzo odstaje od cen w innych sklepach?

Najprawdopodobniej oferta zawiera haczyk. Może być to krótki termin przydatności do spożycia lub lekko uszkodzony worek – wtedy sprzedawca powinien uczciwie poinformować Cię, że cena wynika z produktu niepełnowartościowego. Jeżeli nie masz rzetelnej informacji, możesz zostać oszukany – na przykład otrzymać przeterminowany lub w inny sposób niezgodny z opisem produkt. 

W tym przypadku ryzykujesz nie tylko zdrowiem psa, ale też możesz zostać po prostu ofiarą oszustwa.

Jak mądrze oszczędzać na zakupach dla psa

Przede wszystkim – zadbaj o bezpieczne zakupy w sprawdzonym sklepie internetowym. Najlepszym wyborem jest sklep zoologiczny online – zgodnie z prawem klient ma więcej praw, kiedy składa zamówienie na odległość.

Bardziej opłaca się robić duże zamówienia, dzięki czemu nie płacisz za przesyłkę i możesz zbierać punkty w programie lojalnościowym. Zamiast kupować najtańszą karmę, zważ pupila i sprawdź, ile karmy potrzebuje naprawdę – kiedy nakładasz karmę na oko, najprawdopodobniej nakładasz jej za dużo. Nie tylko tracisz pieniądze, ale też przekarmiasz psa. Nadwaga u psów ma podobne konsekwencje, jak u ludzi – grube psy są bardziej narażone na choroby. Zainwestuj więc w dobrej jakości karmę i pilnuj odpowiednich porcji. 

Nie zmieniaj karmy zbyt często – organizm psa przyzwyczaja się do karmy, a na zbyt częste zmiany mogą przyczynić się do problemów żołądkowych. Jeżeli nieznana karma ma atrakcyjną cenę i dobry skład – przemyśl, czy chcesz zmienić ją na stałe – wtedy zmiana będzie mieć sens.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.