Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Jak dobierać manekiny wystawowe do sklepu?

  • Dodano: 2020-06-04 11:00

Każdy właściciel sklepu wie, że odpowiednia ekspozycja znacząco wpływa na ilość klientów, a więc także na sprzedaż. Warto więc zapoznać się z podstawowymi zasadami doboru takich elementów witryny, jak manekiny wystawowe.

Czym są manekiny wystawowe?

Manekiny do sklepów są najczęściej spotykanym rodzajem takich ekspozytorów. Mają na celu jak najlepsze ukazanie ubrań, by klienci mogli sprawdzić, jak układają się podczas noszenia. Z tego powodu często mają realistyczne proporcje, a niektóre także wyraźnie zaznaczone rysy twarzy. Manekiny wystawowe do niedawna ukazywały bardzo wyidealizowane ludzkie sylwetki, jednak od kilku lat coraz częściej można zaobserwować większa różnorodność. Można więc spotkać manekiny w większych rozmiarach lub ciążowe.

Manekiny wystawowe różnią się od innych tym, że prezentują zwykle pełną ludzką sylwetkę, a nie sam tors. Niektóre są na tyle realistyczne, że na pierwszy rzut oka można je wziąć za żywą osobę. Inne są abstrakcyjne, np. z głową bez zaznaczonych uszu i rysów twarzy.

Jak dobierać manekiny wystawowe?

Warto dbać o to, by wybrać manekiny do sklepu pasujące do asortymentu. W popularnych sieciówkach często można spotkać realistyczne manekiny z wiernie odtworzonymi rysami twarzy. Takie manekiny wystawowe dobrze sprawdzają się też w sklepach sportowych czy z odzieżą BHP, gdzie designerskie formy nie pasowałyby do charakteru miejsca. Z kolei w autorskich butikach czy sklepach z ekskluzywną odzieżą dobrze sprawdzają się abstrakcyjne manekiny wystawowe, takie jak np. https://sklep.moremannequins.pl/. Przy wyborze manekinów do sklepu warto zwrócić uwagę nie tylko na styl, ale też kolor, jakość wykończenia i solidne wykonanie. Szczególnie ważne jest, by powierzchnia była odporna na obtłuczenia i porysowanie. Nawet niewielkie uszkodzenia mogą negatywnie wpłynąć na wygląd wystawy, warto więc zainwestować w dobrej jakości modele.

Dobrze jest wybrać na wystawę kilka manekinów w różnych pozycjach, by móc zaaranżować ja w ciekawy sposób. Manekiny stojące „na baczność” nie wyglądają dobrze, ale nie należy też przesadzać z wymyślnymi aranżacjami. Najlepiej wyglądają wystawy zaaranżowane na codzienne, naturalne sytuacje.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.