Wiadomości z Mikołowa

Funkcjonalne i stylowe komody - do salonu, sypialni, przedpokoju

  • Dodano: 2023-03-06 08:30, aktualizacja: 2023-03-06 08:46

Komody pokojowe to bardzo funkcjonalne meble, które pozwalają w łatwy i estetyczny sposób przechowywać wiele rzeczy. Jednocześnie dają często miejsce na akcenty dekoracyjne, a przy tym same w sobie stanowią piękne uzupełnienie przestrzeni. 

Komody: wybierz mebel funkcjonalny

Wąska komoda, niski lub wysoki model, o otwieranych do zewnątrz szafkach lub z tradycyjnie wysuwanymi szufladami — rozwiązań dostępnych obecnie na rynku jest naprawdę wiele. Komody wysokie lub niskie bez problemu dopasujesz do pozostałych elementów aranżacji i sposobu wykorzystania komody. Znajdziesz zarówno komody bardzo szerokie, które można wykorzystać do przechowywania rzeczy w sypialni lub wielu różnych drobiazgów w salonie, jak i komody bardzo wskie, które pozwolą ci zagospodarować w przemyślany sposób niewielki fragment przestrzeni, który w tym momencie masz do dyspozycji. W bardzo wielu przestrzeniach genialnie sprawdzają się te niższe modele: https://meblini.pl/komody-niskie

Komoda to na dobrą sprawie bardzo uniwersalny mebel. Sprawdza się w salonie, sypialni, na przedpokoju, w jadalni. Możliwości jego wykorzystania jest naprawdę wiele. Warto jednak na początku odpowiedzieć sobie na pytanie, które cechy komody są dla ciebie najważniejsze z praktycznego punktu widzenia, to znacznie ułatwi pierwszą selekcję. 

Stylowy mebel czy nowoczesne komody?

Komody nowoczesne często wykonywane są w bardzo jasnych kolorach, na wysoki połysk, lakierowane: https://meblini.pl/komody-biale-bialy-polysk. Natomiast nie brakuje również modeli drewnianych, stylizowanych na vintage lub bardziej stylowe, tradycyjne meble. Wybór między tymi rozwiązaniami zależy wyłącznie od twojego pomysłu na urządzenie konkretnego wnętrza. Niezależnie od stylu komody, warto natomiast zwrócić uwagę na:

  • wysokiej jakości materiał, z którego wykonana jest komoda, 
  • zaokrąglone krawędzie, które przekładają się na bezpieczne użytkowanie,
  • funkcję cichego domykania ułatwiającą korzystanie z mebla,
  • idealne dopasowanie elementów. 

Eleganckie komody z funkcjonalną konstrukcją

Fronty mogą posiadać frezowania, które zastąpią tradycyjne uchwyty, nie brakuje jednak także rozwiązań z tradycyjnymi uchwytami czy rączkami. Istnieje duży wybór elementów, pozwala urządzić pomieszczenie pod gust użytkownika: masz do dyspozycji modele przeszkolone, całkowicie zabudowane, częściowo otwarte. W niektórych komodach można także dodatkowo zamontować oświetlenie LED, które daje bardzo ciekawy efekt. Ważne jednak, aby punktem wyjścia zawsze był praktyczny i funkcjonalny wymiar komody.
 

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.