Wiadomości z Mikołowa

Fotowoltaika - poznaj 5 powodów dla których warto w nią zainwestować

  • Dodano: 2020-11-27 09:30, aktualizacja: 2020-11-30 13:54

Coraz więcej osób, które posiadają swój własny dom wolnostojący, rozważa zakup paneli słonecznych. Skąd bierze się ich popularność? Spróbujmy odpowiedzieć sobie na te pytania.

1. Darmowy prąd

Brzmi to trochę jak tani chwyt marketingowy z drobnym druczkiem na dole, bo przecież myślimy sobie, że „nie ma nic za darmo”, ale to prawda. W momencie, kiedy zaczynamy pozyskiwać energię elektryczną ze słońca, przestajemy przejmować się opłatami za prąd. Pozostaje nam tylko czekać na zwrot naszej inwestycji – po zainstalowaniu paneli fotowoltaicznych, z czasem wyjdziemy najpierw na zero, a później na plus. Ich koszt zwraca się już w 9-10 lat, a jeśli skorzystamy z dofinansowania, już trzy lata wcześniej.

2. Inwestycja w zdrowszą planetę

Kiedy słyszymy lub czytamy słowo „inwestycja”, najczęściej myślimy o pieniądzach, które najpierw trzeba wydać, żeby później mieć ich więcej. To oczywiście w stu procentach sprawdza się w przypadku paneli fotowoltaicznych. Jednak inwestycja pieniężna nie jest tutaj jedyną. Instalując na naszym dachu panele słoneczne, pomagamy ograniczyć emisję dwutlenku węgla, która – wobec czego zgodni są wszyscy naukowcy i ekolodzy, już dawno przekroczyła normę. Kiedy wszyscy domownicy zaprzestają korzystania z energii węglowej na rzecz energii odnawialnej, pozyskiwanej ze słońca, zrobimy ważny prezent dla naszej planety – a także dla naszych dzieci, wnuków i każdego następnego pokolenia.

3. Szeroka dostępność

Jeśli wydaje Ci się, że panele słoneczne to towar tylko dla wybranych – nic bardziej mylnego! Oczywiście, warunkiem zainstalowania paneli fotowoltaicznych jest posiadanie domku jednorodzinnego oraz możliwość zainwestowania pieniędzy na sam początek. Jeśli jednak spełniasz te dwa wymogi, jest to idealny wybór także dla Ciebie. Oprócz nich nie powstrzymuje nas zupełnie nic – panele słoneczne możemy założyć w każdym miejscu, niezależnie od panującego tam klimatu i bez względu na to, czy mieszkamy w mieście, miasteczku czy na wsi. Dobrze ma się również fotowoltaika w Mikołowie, podobnie jak w większości innych rejonów Polski. Żeby skontaktować się z firmą zajmującą się fotowoltaiką, nie musimy być od razu zdecydowani na zakup. Takie firmy zatrudniają bowiem wyszkolonych konsultantów, którzy merytorycznie wyjaśnią działanie paneli, rozwieją wątpliwości i pozwolą nam rozważyć wszelkie „za” i „przeciw”.

4. Rodzinna korzyść

Czy warto zainwestować w instalację fotowoltaiczną do domu? To indywidualna decyzja, ale odpowiedź na to pytanie najprawdopodobniej brzmi „tak”. Fotowoltaika to świetne rozwiązanie dla rodzin, szczególnie dużych – perspektywa darmowej energii elektrycznej może być bardzo kusząca, kiedy co miesiąc płacimy za użytkowanie prądu i ciepłej wody przez pięć, sześć, siedem lub więcej osób. Wyobraź sobie, że wydatki związane z energią po prostuąŚ przestają istnieć. Im nas więcej, tym więcej prądu zużywamy – i tym więcej pieniędzy zaoszczędzimy, kiedy już przestaniemy za niego płacić.

5. Stabilna przyszłość naszych finansów

Ile razy musieliśmy orientować się w podwyżkach prądu, denerwować się, żeby zużywać go mniej. Obserwować, jak przez inflację zmienia się wartość pieniądza i zastanawiać się, czy wpłynie to na nasze comiesięczne rachunki i codzienne wydatki? Tego typu stresu pozbywamy się raz na zawsze po zainstalowaniu paneli fotowoltaicznych. Interesuje nas wtedy tylko to, co wydajemy na sam początek w ramach inwestycji – późniejsze zmiany w cenach prądu już nas po prostu nie dotyczą. Na pewno ułatwi to oszczędzanie i planowanie rodzinnego budżetu. 

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • jorguś

    Same korzyści jak zwykle, szkoda tylko że też jak zwykle Mikołów nie ma pieniędzy na dofinansowanie takiej inwestycji. Nie jest wcale taką prostą sprawą wyciąnięcie z kieszeni ponad 35tys (w moim przypadku) na taką instalację. A sąsiedzkie miasta (też jak zwykle) dofinansowują instalacje fotowoltaiczne i jak się nie mylę nie narzucają nikomu swojego (,, znajomego") wykonawcy...

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.