Wiadomości z Mikołowa

Dystrybutorzy surowców chemicznych

  • Dodano: 2018-03-01 15:00, aktualizacja: 2018-03-01 16:40

Na świecie oraz w Polsce jest wiele profesjonalnych dystrybutorów surowców chemicznych. Zazwyczaj specjalizują się oni w określonej kategorii z działu surowców chemicznych i zajmują się dbałością oraz zabezpieczaniem swoich materiałów.

Surowce chemiczne w Polsce i na świecie

W naszym kraju najczęściej występujące surowce chemiczne to : złoża soli kamiennej, złoża soli potasowej i pokłady siarki rodzimej. Oprócz tego można także wyróżnić fosforyty, siarkę, baryt i boraks oraz te, które mają bardzo duże znaczenie jako surowce przemysłu chemii organicznej, czyli ropa naftowa (produkcja tworzyw sztucznych) i węgiel kamienny (związki uzyskiwane ze smoły pogazowej/węglowej). Jeśli zaś chodzi o Polskę najstarszym surowcem, który jest wydobywany do dnia dzisiejszego jest sól kamienna. pochodzenie pokładów solnych jest związane z intensywnym parowaniem wody morskiej. Dla gospodarki polskiej duże znaczenie odgrywa także sól potasowa, które powstaje podczas ewaporacji z mórz i słonych jezior.

Ropa naftowa i gaz ziemny

Najwięksi dystrybutorzy surowców chemicznych, jakimi są ropa naftowa i gaz ziemny dbają o indywidualne podejście do potrzeb i wymogów klienta oraz warunków wydobycia i parametrów złoża. Zapewniamy profesjonalny serwis i wsparcie technologiczne. Potrzebne jest do tego dysponowanie niezbędnym do tego zapleczem: infrastrukturą logistyczną i wyposażeniem technicznym, w tym laboratorium analitycznym i badawczym, a także personelem o najwyższych kwalifikacjach. Ciągły rozwój badawczy wraz z rosnącą ilością metod analitycznych i testów laboratoryjnych służy do monitoringu jakości dostarczanych produktów oraz udoskonalania i kreowania nowych środków. Mają na celu także przede wszystkim zwiększyć wydajność procesów oraz jakość wydobywanej ropy naftowej i gazu ziemnego.

Złoża soli kamiennej

Sól kamienną wydobywa się w kopalniach soli. Dystrybutorzy dodatków do żywności wydobywają sól systemem komorowym, tradycyjnie i metodą ługowni otwartych, tradycyjnymi metodami górniczymi, poprzez ługowanie, z ochroną stropu, bez ochrony stropu, z kopalnianych wód dołowych. W Polsce wydobywanie soli jest szczególnie rozwinięte. Posiadamy kilka bardzo dużych kopalni soli, które muszą być na bieżąco zabezpieczane, kontrolowane i chronione. Podstawowym źródłem soli jest obecnie cechsztyńska formacja solonośna, rozciągająca się na 2/3 obszaru Polski, głównie na terenie Niżu Polskiego. Sól kamienna oferowana przez różne firmy dzięki wysokiej jakości produktów oraz niskiej cenie, stanowi doskonałą i konkurencyjną alternatywę dla krajowych producentów. Sól kamienna z kopalni powinna posiada wszystkie niezbędne certyfikaty oraz atesty, które potwierdzają jej wysoką jakość i dopuszczają do obrotu jako sól spożywczą. Dystrybutorzy surowców chemicznych, w tym soli kamiennej muszą być wyspecjalizowani w tej dziedzinie. Odpowiednia renoma i rzetelna praca jest gwarancją sukcesu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.