Wiadomości z Mikołowa

Do czego są potrzebne manekiny sklepowe?

  • Dodano: 2018-04-04 13:15

Manekiny sklepowe, to wbrew pozorom całkiem użyteczne przedmioty. Głównie mają służyć sklepom, jednak klienci również mają profity z ich istnienia.

Nastawione na zysk

Z punktu widzenia sklepu i jego właściciela, manekiny sklepowe mają przede wszystkim pomóc w sprzedaży. Oczywiście nie wyręczają w tym obsługi, bowiem manekin sam z siebie nie sprzeda. On ma tylko prezentować towar. Ma być „żywą” reklamą spodni, bluzki, butów czy kurtki. Ewentualnie manekiny sklepowe pełnią również rolę informacyjną. Czasem zdarza się, że zamiast najnowszej kolekcji, ubierane są na nie bluzki z napisami informującymi o promocji. „Sale”, „wyprzedaż”, czy symbol procentu należą do najczęściej spotykanych. Jednak manekiny sklepowe nie tylko wzmacniają sprzedaż. Bycie „ambasadorem marki” nie ogranicza się jedynie do sprzedaży.

Wystawione za szybą

Manekiny sklepowe spotykamy nie tylko na terenie sklepu, ale również już na wystawce. Zwłaszcza w dużych sklepach, znajdujących się w galeriach handlowych. Ale po co one tam są? Przede wszystkim, informują klientów, z jakiego rodzajem sklepu mamy do czynienia. A tych jest bardzo duża ilość. Zaczynając od sieciówek z ubraniami dla wszystkich, poprzez modę damską, specjalistyczne sklepy sportowe czy z bielizną. Nie patrzymy na nazwę umieszczoną nad drzwiami, a nawet jeżeli, to nie koniecznie musimy znać daną markę. Manekiny sklepowe pomagają nam w podjęciu pierwszego wyboru. Gdy widzimy za szybą kobiecy manekin ubrany w majtki i biustonosz, wtedy wiemy, z jakiego rodzaju towarami w nim się spotkamy.

Manekiny sklepowe – ubierz się jak on

Stojące na wystawie manekiny z reguły wyglądają dobrze. To znaczy, ubrania jakie na sobie mają stanowią dobre połączenie. To celowy zabieg pracowników sklepu, mający na celu pozyskanie klientów. Kto z nas nie chce wyglądać dobrze? Ze świecą szukać ludzi, którzy nie dbają o to, co mają na sobie. Gdy widzimy manekiny sklepowe, które mają na sobie jeansy, T-shirt, bluzę, buty i to wszystko tworzy jedną, spójną całość – sami chcemy wyglądać podobnie. W takim momencie drogi sklepu i nasze spotykają się. Ilu z nas samo z siebie wpadłoby na pomysł dopasowania takich rzeczy? Z reguły kupujemy ubrania pojedynczo i nie zwracamy uwagi na to, czy nowy sweterek będzie pasował do tych czarnych sztruksowych spodni, które mamy w szafie. Manekiny sklepowe dostępne tutaj dają taką możliwość. Muszą być tylko odpowiednio ubrane i same podsuwają nam pomysły na stylizacje. Od nas zależy, czy ulegniemy pokusie i kupimy ubrania z tego zestawu, czy jedynie skorzystamy z gotowego wzoru i przetestujemy go na sobie, z leżących w szafie ubrań.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.