Jedną z aktualnie najszybciej rozwijających się gałęzi usług medycznych jest rehabilitacja domowa. Wynika to faktu, że rehabilitacja w domu pacjenta nie odbiega standardem od tej prowadzonej w przychodni a jednocześnie pozwala oszczędzić czas i zapewnia maksimum komfortu. Pandemia Sars-Cov-2 sprawiła, że wielu pacjentów, aby uniknąć zbędnych kontaktów z osobami chorymi wybiera bardziej kameralne warunki rehabilitacji domowej.
Jak wygląda rehabilitacja domowa w Warszawie?
Rehabilitacja domowa nie odbiega standardem od tej prowadzonej w warunkach ambulatorium czy szpitala. Wykwalifikowany i doświadczony fizjoterapeuta przyjeżdża do domu pacjenta mając ze sobą niezbędny sprzęt do przeprowadzenia wizyty.
Pierwszym etapem wizyty jest oczywiście założenie dokumentacji medycznej, czyli karty pacjenta i na podstawie szczegółowego wywiadu zgromadzenie w niej najistotniejszych elementów jak wywiad ortopedyczny, neurologiczny, internistyczny. Należy, bowiem pamiętać, że programując rehabilitację pacjenta należy uwzględnić wszystkie aspekty jego zdrowia i tak na przykład przebyty zawał i stan kardiologiczny pacjenta będzie rzutował na możliwość usprawnienia pacjenta po operacji endoprotezy biodra.
Po zbadaniu i zebraniu wywiadu dobry fizjoterapeuta domowy przekaże pacjentowi najnowsze zalecenia odnośnie jego stanu zdrowiu, ustali plan i szczegółowe cele rehabilitacji. Rehabilitacja domowa obejmuje zarówno różnego rodzaju terapię jak terapie manualna, PNF, terapię powięziową, czy terapie tkanek miękkich, ale również indywidualnie dobrane ćwiczenia.
Jak dostać rehabilitację domową w Warszawie?
Przede wszystkim warto pamiętać, że jeśli chcesz skorzystać z usług prywatnej rehabilitacji domowej nie potrzebujesz wizyty u lekarza i długiego oczekiwania na swoją kolejkę. Wystarczy tylko jeden telefon a jeszcze tego samego dnia może zjawić się u ciebie w domu doświadczony i wykwalifikowany fizjoterapeuta.
W zależności od potrzeb i schorzenia, z jakim zmaga się pacjent wybierany jest odpowiedni rodzaj fizjoterapeuty, który ma duże doświadczenie w takich przypadkach i będzie w stanie doradzić w każdej sytuacji. Praktyczna wiedza to podstawa, dzięki której pacjenci szybciej i bezpieczniej staja na nogi.
Rehabilitacja w domu pacjenta cennik - ile to kosztuje?
Rehabilitacja w domu pacjenta cennik waha się w granicach od 100 do nawet 300 zł, wszystko uzależnione jest od stażu, specjalizacji i doświadczenia fizjoterapeuty. Dlatego w przypadku pacjentów z zawansowanymi zmianami lub pacjentów po zabiegach operacyjnych nie warto wybierać najtańszej oferty, bo może być to związane z brakiem kwalifikacji i doświadczenia ze strony fizjoterapeuty. Warto wybierać mądrze, aby trafić w dobre ręce podczas rehabilitacji domowej.
Firmy świadczące usługę rehabilitacji domowej weryfikują zatrudnionych przez siebie fizjoterapeutów gwarantując, jakość w dobrej cenie. W ofercie firm często możemy spotkać pakiety, które wraz z większą ilością wizyt oferują niższą cenę za spotkanie. W przypadku osób pi zabiegach i operacjach, dla których rehabilitacja domowa jest procesem jest to niezwykle korzystne rozwiązanie.