Wiadomości z Mikołowa

Czy suplementy na odchudzanie są skuteczne ?

  • Dodano: 2022-08-24 08:45, aktualizacja: 2022-08-24 08:50

Suplementy i inne leki odchudzające są przeznaczone dla osób otyłych lub mających problemy zdrowotne związane z nadwagą, takie jak cukrzyca, wysokie ciśnienie krwi lub wysoki poziom cholesterolu.

Społeczność medyczna klasyfikuje ludzi jako otyłych lub z nadwagą na podstawie wskaźnika masy ciała (BMI), który jest miarą wagi w stosunku do wzrostu. Otyłość to wskaźnik BMI wynoszący 30 lub więcej. Osoby, które mają wskaźnik BMI pomiędzy 25 a 30, są klasyfikowane jako osoby z nadwagą.

Ponieważ adipex jest środkiem stymulującym, może zwiększyć częstość akcji serca. Lek ten może nie być odpowiedni dla Ciebie, jeśli masz 65 lat lub więcej i cierpisz na pewne schorzenia, takie jak arytmia, wysokie ciśnienie krwi, choroby serca lub problemy z zastawką serca.

Jak długo pacjenci przyjmują suplementy na odchudzanie?

Między innymi adipex jest zazwyczaj podawany na tyle długo, aby pacjent zmniejszył swój wskaźnik BMI do poziomu poniżej 30 lub osiągnął wyznaczony cel. Większość przypadków utraty wagi ma miejsce w ciągu pierwszych sześciu miesięcy stosowania leku.

Czym jest?

Adipex to nazwa handlowa leku na receptę o nazwie fentermina, zatwierdzonego przez jako lek na odchudzanie. Suplement jest przeznaczony do krótkotrwałego stosowania w połączeniu z monitorowanymi przez lekarza ćwiczeniami, zmianą stylu życia i dietą o obniżonej kaloryczności. Wszystko razem daje spektakularne efekty i chroni przed efektem jo-jo.

Jak działa?

Jest lekiem psychostymulującym. Hamuje apetyt poprzez zwiększenie poziomu neuroprzekaźników w mózgu, takich jak noradrenalina, serotonina i dopamina. Kiedy poziom tych substancji wzrasta, zmniejsza się Twoje uczucie głodu. Dzięki temu rzadziej odczuwasz głód, co sprawia, że jesz mniej i możesz przestrzegać niskokalorycznej diety. Przyspiesza to utratę wagi poprzez zmniejszenie chęci jedzenia i zwiększenie ilości energii wykorzystywanej przez organizm. Może też zwiększyć Twoją koncentrację.

Jakie są skutki uboczne stosowania?

Najczęstsze działania niepożądane suplementy adipex to suchość w ustach i bezsenność. Możesz zapobiec tym skutkom ubocznym przyjmując  wcześnie w ciągu dnia, popijając wodą. Może być również konieczne zwiększenie ilości przyjmowanej wody. Więcej informacji na temat odchudzania na meridiasprzedam.plom.pl

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.