Wiadomości z Mikołowa

Co warto wziąć pod uwagę kupując materac dziecięcy?

  • Dodano: 2020-07-14 11:30, aktualizacja: 2020-07-17 10:26

Idealny materac dla dziecka możesz kupić w czterech prostych krokach. Sprawdź, co wziąć po uwagę.

1. Czy dziecko jest alergikiem?

Jeśli odpowiedź brzmi tak, zainwestuj w materac wykonany wyłącznie z antyalergicznych materiałów. Najrzadziej uczula pianka lateksowa, dlatego warto wybrać materac z niej wykonany. Znajduje się ona między innymi w materacu Janpol Fini. Dodatkowo ten materac ma antyalergiczny pokrowiec o właściwościach antybakteryjnych, co zawdzięcza dodatkowi aktywnych probiotyków. Hamują one rozwój bakterii, grzybów oraz alergenów i zapobiegają ich przedostawaniu się do wnętrza materaca. Mniejsze ryzyko rozwoju mikroorganizmów w materacu gwarantuje też jego dobra wentylacja, w tym możliwość odwracania materaca na drugą stronę. 

2. Wymiary materaca i jego twardość

Dla dzieci najlepsze są materace o średniej twardości. Zbyt twarde mogą powodować uczucie nieprzyjemnego nacisku na ciało podczas całej nocy, za miękkie niewystarczająco za to podpierać kręgosłup dziecka. Dobre podparcie kręgosłupa jest ważne u każdego, ale zwłaszcza u małego dziecka, bo jego kręgosłup cały czas się rozwija. Dzięki dobremu materacowi można zapobiec pogłębianiu się wad postawy. Z tego samego powodu ważne są odpowiednie rozmiary materaca. Standardowe wymiary materacy dla niemowlaków to 60*120 cm lub 70*140 cm. W przypadku dzieci, które uczęszczają już do szkoły, najlepiej aby materac miał o przynajmniej 20 centymetrów więcej, zarówno w długości, jak i w szerokości. Materace dla nastolatków mogą mieć takie same wymiary, jak te dla dorosłych. Generalna zasada jest taka, że materac powinien być o 15 centymetrów dłuższy od ciała.

3. Wybór pianki w materacu

Najpowszechniejsze w materacach dla dzieci są pianki wysokoelastyczne. To pianki, które pod wpływem ucisku ciała naturalnie dopasowują się do jego kształtu.
 

W przypadku silnych alergii u dziecka warto pomyśleć o materacu wykonanym z pianki lateksowej, która najrzadziej uczula. W przypadku dzieci lepiej unikać materacy wykonanych całkowicie z naturalnych materiałów. Utrzymanie ich odpowiedniej higieny może być trudne, co w przypadku dziecka jest niezwykle istotne. Dobrze jednak, aby materac miał ich dodatek, bo mają one działanie antybakteryjne. W materacu Materasso Baby Kokos dodatek włókien kokosa ogranicza rozwój roztoczy i mikroorganizmów oraz usprawnia przepływ powietrza między warstwami pianki. Znajdująca się w nim pianka poliuretanowa zapewnia za to dobre podparcie dla kręgosłupa i spokojny sen dziecku.

4-dodatkowe-rzeczy-na-ktore-warto-zwrocic-uwage

4. Dodatkowe rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

Materace dla niemowlaka, a zwłaszcza znajdujące się na nich pokrowce, dobrze aby były zdejmowalne i nadające się do prania w pralce. Warto, aby były wykonywane z łatwo zmywalnych tkanin, a najlepiej wodoodpornych oraz szybko schnących. Materac Hilding Safety Smyk ma pokrowiec Lotus, który jest odporny na wodę i tłuszcze, a wszystkie powstałe na nim plamy można łatwo usunąć mokrą szmatką. Do tego ten materac jest antyalergiczny i ma pozytywną opinię Instytutu Matkii Dziecka. W przypadku materaca dla nastolatka najlepiej, aby był wykonany z materiałów o wzmocnionej trwałości, odpornych na przykład na ścieranie. Wtedy posłuży w jego sypialni na dłużej.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Milena

    Ważne jest aby był antyalergiczny, wygodny i łatwy do prania. Ja taki znalazłam z sensillo który ma zdejmowany pokrowiec i jest bezpieczny dla maluszka. Dodatkowo jest on od polskiego producenta

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.