Wiadomości z Mikołowa

Co oglądać na VOD TVP?

  • Dodano: 2021-06-10 07:45, aktualizacja: 2021-06-11 09:02

VOD TVP to polski serwis streamingowy, który należy do Telewizji Polskiej. Uruchomiono go w 2010 roku. Był wtedy podstroną TVP.pl. Umieszczono tam powtórki serialów, które emitowane były w telewizji. Obecnie można tam również streamować sobie różnego rodzaju produkcje. Platforma umożliwia dzisiaj odtwarzanie nie tylko produkcji własnych TVP, ale również licencjonowanych programów innych nadawców np. BBC. Pośród dużej ilości tytułów - ciężko wybrać coś ciekawego. Dlatego wybraliśmy kilka ciekawych programów, które powinniście zobaczyć.

Wspaniałe stulecie 

Turecki serial, który na pewno przypadnie wam do gustu. Przenosimy się do 1520 roku, do Państwa Osmańskiego, gdzie po śmierci sułtana Selima I władzę obejmuje jego syn - Sulejman. Nowy władca całkowicie inaczej podchodzi do życia na dworze. I zupełnie inaczej wyobraża sobie przyszłość kraju. Utrzymuje bliskie stosunki z sokolnikiem Ibrahimem z Pargi, co nie podoba się wezyrom. Pewnego dnia spotyka w haremie Aleksandrę. I to ona zmieni wszystko... 

Osiecka 

Biografia poetki - Agnieszki Osieckiej. Serial przedstawia jej życie - od wczesnej młodości, przez kształtowanie się jej kariery, aż do śmierci. Poznacie nie tylko sukcesy i porażki Osieckiej, ale również walkę z cenzurą i trudne, życiowe wybory. Ten serial powinien się wam spodobać, jeśli jesteście fanami jej osoby lub fanami jej twórczości.

Lepsza połowa 

Serial, który możecie do woli oglądać na VOD TVP. Opowiada o problemach, z jakimi muszą mierzyć się z dorośli ludzie, rodzice młodych dzieciaków. Przyjaciele spotykają się w lokalnej restauracji "Pod Papugami". Wspierają się, wspólnie rozwiązują problemy, dzielą się doświadczeniami. Rozumieją, że ich problem polega na tym, że żeby wychowywać dzieci, trzeba być dorosłymi. Ale żeby je rozumieć - znów trzeba stać się młodymi, przynajmniej duchem. Wszystkich łączy to, że mają problem z relacjami z dorastającymi dziećmi... 

Ojciec Mateusz 

Klasyk, którego nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Tyle zbrodni, ile dzieje się w Sandomierzu, to nie ma nigdzie indziej, prawda? Miejscowy ksiądz - tytułowy ojciec Mateusz, ma bardzo logiczny umysł i potrafi doskonale rozwiązywać wszystkie kryminalne zagadki. Dlatego staje się nieocenionym pomocnikiem miejscowej policji, a dokładniej Mieczysława Nocula. Nie do końca podoba się to jego przełożonemu, ale jakoś będzie musiał przełknąć tę gorzką pigułkę... W każdym odcinku ojciec Mateusz, na rowerze, będzie miał do rozwiązania coś zupełnie innego. Czy za każdym razem mu się uda? Jego przyjaciele z plebanii na pewno mu w tym pomogą. 

Leśniczówka

Leśniczówka to serial obyczajowy, który opowiada o malutkim domku w środku lasu, gdzie do tej pory mieszkał leśniczy Antoni. Został jednak postrzelony w tajemniczych okolicznościach i nagle zmarł. Do tytułowej "leśniczówki" sprowadza się więc rodzina Katarzyny Ruszczyc - córki zmarłego. Katarzyna, wraz z domem ojca, zaczyna odkrywać sporo tajemnic z przeszłości. Ma dwa wyjścia - albo będzie pielęgnować sekrety ojca albo wręcz przeciwnie. Podejmie się wyjaśnienia wszystkich nierozwiązanych dotąd spraw. Dokąd ją to zaprowadzi? 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.