Wiadomości z Mikołowa

Bank Pocztowy w doskonałej kondycji. Znamy nowe wyniki sprzedaży kredytów

  • Dodano: 2015-06-12 11:00

Tak wysokiej rentowności nie spodziewali się analitycy

Z oficjalnego komunikatu opublikowanego przez biuro prasowe wynika, że w I kw. br. Bank Pocztowy sięgnął po zysk netto o wartości 12 milionów złotych, co daje wzrost o blisko 19% w porównaniu do tego samego okresu rok wcześniej.

Cała grupa kapitałowa Banku Pocztowego może pochwalić się wzrostem dochodów do poziomu 84,5 milionów złotych (wzrost w porównaniu rok do roku o 3,1%).

Tak dobre wyniki finansowe Banku pozwoliły na obniżenie relacji kosztów do dochodów do poziomu niespełna 65%.

–    W ocenie szefa zarządu, Szymona Midery – to już kolejny kwartał Banku Pocztowego z tak dobrym wynikiem finansowym. Poziom ROE wzrósł do poziomu 11%, a to więcej niż średnia rynkowa w polskim sektorze bankowym - czytamy w serwisie eHipoteka.

Bank Pocztowy zwolnił z hipotekami na rzecz kredytów konsumpcyjnych

Raport opublikowany przez Bank Pocztowy dowodzi, że wzrost zysku netto i osiągnięcie satysfakcjonującego poziomu ROE to efekt stabilnego rozwoju akcji kredytowych oraz koncentracji na kredytach konsumpcyjnych, które zapewniają najwyższą rentowność. Szacuje się, że saldo wszystkich zobowiązań finansowych wzrosło do poziomu nieco ponad 5,34 miliarda złotych.

W I kw. 2015r. Bank Pocztowy utrzymał relatywnie wysoką marżę kredytową o wartości 3,4%. Analitycy przekonują, że spada także liczba przeterminowanych kredytów; NLP wynosi dziś 6,2% *, co daje 93,80% terminowo spłacanych zobowiązań w ujęciu całego portfela.

* Szacunki Banku Pocztowego wskazują, że średnia rynkowa sięga 7,7%.

- -

Przypomnijmy, że Bank Pocztowy został powołany w na początku lat 90. i jego głównym akcjonariuszem do dzisiaj jest spółka Poczta Polska S.A. (25% udziałów należy do PKO BP S.A).

Bank Pocztowy dysponuje w sumie niespełna 250 placówkami na terenie całego kraju oraz 8,000 placówek partnerskich Poczty Polskiej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.