Wiadomości z Mikołowa

Zmiany w Centrum Zdrowia w Mikołowie i w budżecie. Ostatnia sesja Rady Powiatu w 2022 roku

  • Dodano: 2022-12-29 09:00

W trybie zdalnym na swym ostatnim posiedzeniu w 2022 roku zebrała się 28 grudnia Rada Powiatu. W prowadzonych przez Przewodniczącą Barbarę Pepke obradach uczestniczyło 20 radnych. W czasie ich trwania radni przyjęli uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Mikołowskiego na lata 2022 – 2032 oraz zmiany w budżecie.

Podjęto również decyzję w sprawie skargi złożonej przez mieszkankę powiatu na działalność Powiatowego Zarządu Dróg. Jak poinformował radny Tomasz Macha - kierujący Komisją Skarg, Wniosków i Petycji - sprawa dotyczyła braku odpowiedniego odśnieżenia ulicy Podleskiej w Mikołowie, o czym osoba skarżąca dwukrotnie informowała.

Ostatnie posiedzenie Rady Powiatu Mikołowskiego w 2022 w trybie zdalnym

Zaznaczył, że komisja wyjaśniając skargę, ustaliła, iż droga była odśnieżania według standardów ustalonych przez PZD oraz Zarząd Powiatu, dlatego też komisja uznała skargę za bezzasadną, jednocześnie wnioskując do Komisji Rewizyjnej, aby ta przeanalizowała obecnie obowiązujące standardy zimowego odśnieżania dróg powiatowych.

W tej sprawie wypowiadali się również inni radni, zwracając uwagę, że w pierwszej kolejności odśnieżone winny być te powiatowe ulice, które ze względu na swe nachylenie są najtrudniejsze do pokonania dla kierowców.
Ostatecznie radni 15 głosami za uznali skargę za bezzasadną.

W informacji z prac Zarządu Powiatu, Starosta Mikołowski Mirosław Duży poinformował radnych o złożonej 21 grudnia przez Cezarego Tomiczka, prezesa spółki Centrum Zdrowia (prowadzącej m.in. Szpital Powiatowy) rezygnacji ze swej funkcji. Rada Nadzorcza spółki rezygnację przyjęła, zaś od nowego roku funkcję tę obejmie Mateusz Niewdana, pracujący do tej pory jako prokurent Szpitala w Knurowie.

sesja rady powiatu

Komentarze (1)    dodaj »

  • hanek

    ukrainiec bankrut polok bankrut....brac z banku swiatowego poloki w dolcach lub frankach,,,,,

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również