Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Zmarł Andrzej Fijałkowski, fotograf i kronikarz naszego miasta

  • Dodano: 2019-09-26 20:30

Mikołów stracił dziś jedno z najmocniej bijących dla niego serc. Nie żyje Andrzej Fijałkowski, fotograf, dokumentalista i kronikarz Mikołowa. W czwartkowe przedpołudnie odszedł Andrzej Fijałkowski, wybitny fotograf od wielu lat dokumentujący dzieje Mikołowa. 

Andrzej Fijałkowski był znanym mikołowskim fotografem, twórcą i administratorem promującego piękno ziemi mikołowskiej fanpage’a na Facebooku TO TYLKO MIKOŁÓW. Znakiem rozpoznawczym tegorocznego laureata nagrody Mikołowianina Rok była nieodłączna lustrzanka, z którą dokumentował najciekawsze i wciąż mało znane zakątki Mikołowa i powiatu mikołowskiego, a także wydarzenia kulturalne i sportowe, tworząc fotograficzną kronikę miasta. 

Znaliśmy Pana Andrzeja przede wszystkim jako twórcę i administratora promującej piękno ziemi mikołowskiej strony Facebooka - To tylko MIKOŁÓW. Znakiem rozpoznawczym Pana Andrzeja był zawsze aparat fotograficzny, którym dokumentował wszystkie mikołowskie wydarzenia, pokazywał uroki naszego miasta, jego najciekawsze miejsca, jak i mało znane zakamarki. 

Dzięki Panu Andrzejowi na bieżąco powstawała bogata kronika fotograficzna Mikołowa, która szeroko promowała nasze miasto. Za swoją pracę został uhonorowany nagrodą Mikołowianina Roku 2018.

Dziękujemy Panie Andrzeju za wszystko co zrobił Pan dla Mikołowa. Pana twórczość pozostaje jako wspaniały ślad w historii miasta, a Pan pozostaje na zawsze w naszej pamięci. Spoczywaj w pokoju – napisał na Facebooku burmistrz Mikołowa, Stanisław Piechula.

Wybitnego fotografa żegnają mieszkańcy miasta, samorządowcy, pracownicy miejskich instytucji, przyjaciele i rodzina, a także nasza redakcja, z którą był bliski związany.


Najbliższym zmarłego składamy najszczersze kondolencje.

Panie Andrzeju, dziękujemy za nieoceniony wkład w historię naszego miasta. 
Będzie nam Pana ogromnie brakować!

Joanna Zegarlicka, 
redaktor portalu mojmikolow.pl

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.