Wiadomości z Mikołowa

Pobili i okradli 16-latka. Sprawcy w rękach policjantów

  • Dodano: 2019-09-26 14:15

Policjanci z łaziskiego komisariatu ustalili tożsamość sprawców rozboju, do jakiego doszło pod koniec ubiegłego tygodnia przy terenie leśnym w Łaziskach Górnych.

Dwóch mężczyzn pobiło, a następnie okradło 16-nastolatka, który spokojnie przechadzał się leśną dróżką niedaleko budynków mieszkalnych. Tożsamość sprawców szybko została ustalona. Jeden z nich od razu trafił w ręce mundurowych. Usłyszał zarzut rozboju. Ma też zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego.

Czynności w sprawie nadal trwają

Policjanci podczas doprowadzenia zatrzymanego w sprawie mężczyzny do prokuratury
Zdarzenie miało miejsce w minioną niedzielę w godzinach wczesnopopołudniowych. Dwaj dwudziestolatkowie napadli na młodego mieszkańca Łazisk Górnych, który przechodził leśną ścieżką, niedaleko osiedli mieszkaniowych. Jak wynika z ustaleń śledczych, sprawcy najpierw dusili 16-latka, następnie uderzali po całym ciele, po czym zabrali mu telefon komórkowy.  Informacja o całym zajściu trafiła do łaziskich stróżów prawa dopiero kilka godzin później. Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania mężczyzn. Jeden z nich już w poniedziałek został zatrzymany, a wkrótce potem usłyszał zarzut rozboju. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru oraz zakazu kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonego 16-latka. Personalia drugiego ze sprawców także zostały ustalone.

Czynności w sprawie trwają nadal, policja nie wyklucza kolejnego zatrzymania. Za przestępstwo rozboju grozi do 12 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również