Wiadomości z Mikołowa

[ZDJĘCIA] Za nami Puchar 800-lecia Mikołowa w kolarstwie przełajowym. Wyjątkowe zawody!

  • Dodano: 2022-11-03 08:00, aktualizacja: 2022-11-03 08:47

Miniony weekend w Mikołowie obfitował w wydarzenia sportowe. W sobotę – 29 października 2022 roku – odbyły się zawody kolarskie: Puchar 800-lecia Mikołowa w kolarstwie przełajowym.

Tegoroczne zawody zostały podniesione do rangi międzynarodowej, były również oficjalnie zgłoszone do kalendarza unii kolarskiej UCI. Do Mikołowa zjechali zatem najlepsi zawodnicy z kraju i Europy.

Puchar 800-lecia Mikołowa w kolarstwie przełajowym

Trasa wyścigu została nieco zmieniona w porównaniu do lat poprzednich, nie oznacza to jednak, że była łatwiejsza. Kolarze musieli zmierzyć się z trudnymi podjazdami, stromymi zjazdami i kilkoma przeszkodami, a wszystko to w malowniczym otoczeniu – w Parku Planty. Start i meta wyścigu znajdowały się na ulicy Konstytucji 3 Maja, która w tym dniu była wyłączona z użytku dla samochodów - przypomina MOSiR Mikołów.

Najlepsi zawodnicy poszczególnych kategorii otrzymali pamiątkowe statuetki oraz nagrody finansowe.

Serdecznie dziękujemy za współpracę i jednocześnie gratujemy głównym organizatorom – Stowarzyszeniu Kolarski Mikołów. Do zobaczenia w kolejnej edycji! - wyjaśnia MOSiR Mikołów

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również