Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Zatrzymani w pościgu

  • Dodano: 2018-03-28 09:15

Policjanci z mikołowskiej drogówki oraz orzeskiej patrolówki zatrzymali w trakcie pościgu dwóch mężczyzn. Podczas kontroli okazało się, że samochód, którym poruszali się mężczyźni, pochodził z przywłaszczenia, natomiast jego kierujący poszukiwany był przez katowicki sąd.

Policjanci drogówki w Orzeszu chcieli zatrzymać do kontroli drogowej forda galaxy. Kierujący samochodem, pomimo nadawanego przez mundurowych sygnału, nie zatrzymał się. Policjanci ruchu drogowego, wspólnie z patrolem interwencyjnym z Orzesza, podjęli pościg za uciekającym w kierunku Rybnika pojazdem, którego ostatecznie zatrzymali w miejscowości Stanowice.

Podczas kontroli kierujący fordem nie chciał podać policjantom swoich personali. Z kolei jego kompan - 21-letni mieszkaniec Chorzowa - posiadał przy sobie śladowe ilości substancji narkotycznej. Jak się później okazało, samochód pochodził z przywłaszczenia, a kierujący - 26-letni katowiczanin - poszukiwany był listem gończym przez katowicki sąd w celu odbycia kary 8 miesięcy więzienia. Ze względu na okoliczności zdarzenia, obaj mężczyźni zostali zatrzymani i umieszczeni w policyjnym areszcie.

Następnego dnia mikołowscy śledczy przedstawili mężczyznom zarzuty. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.

Najnowsze informacje z Mikołowa w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.