Wiadomości z Mikołowa

Z powiatowego magazynu pomocy humanitarnej wyruszył kolejny transport do Ukrainy

  • Dodano: 2022-08-10 07:00, aktualizacja: 2022-08-10 08:54

Z powiatowego magazynu pomocy humanitarnej wyruszył 9 sierpnia kolejny transport z pomocą dla walczącej Ukrainy. Były to dary przekazane przez partnerski Reński Powiat Neuss.

– Tym razem są to środki medyczne w szczególności opaski uciskowe, bandaże, opatrunki hemostatyczne, a także lornetki, noktowizory, buty wojskowe, okulary balistyczne, jak również żywność o długim terminie do spożycia – wymienia mikołowianin Szymon Waszczyn. Jak mówi od wybuchu wojny jest to jego dwudziesty, a z Mikołowa czternasty transportem z pomocą humanitarną.

– Poza pomocą z Powiatu Mikołowskiego, odbieram dary w Pszczynie i Czechowicach-Dziedzicach. Ładunek ten najpierw zawiozę do Kijowa, a stamtąd transportem wojskowym wraz z żołnierzami trafi on na front w okolice Zaporoża – wyjaśnia Szymon Waszczyn.

W trakcie spotkania przekazał na ręce starosty Mirosława Dużego w obecności członkini Zarządu Powiatu Grażyny Nazar oraz sekretarza Łukasza Ryguły, podpisane przez dowódcę ukraińskiego oddziału, do którego trafiały wcześniejsze transporty podziękowania, zarówno dla strony niemieckiej jak i mieszkańców Powiatu Mikołowskiego.

– To są rzeczy konkretnie ratujące zdrowie i życie żołnierzy i nie są to tanie rzeczy. Bardzo serdecznie dziękujemy  naszym partnerom z Reńskiego Powiatu Neuss – powiedział starosta Mirosław Duży dziękując stronie niemieckiej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również