Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Wypoczywasz nad wodą? Nie lekceważ zasad bezpieczeńswa!

  • Dodano: 2020-08-11 09:15

Dzielnicowi mikołowskiej komendy pojawili się wczoraj na jednym z najbardziej obleganych w powiecie mikołowskim wodnym punkcie rekreacyjnym - zbiorniku Starganiec. To miejsce często odwiedzane zarówno przez mieszkańców Mikołowa, a także ościennych miast i gmin. Ostatnio sporo mówi się o tragicznych w skutkach wydarzeniach na terenie całego kraju. Statystki dotyczące liczby utonięć są zatrważające. Ukazują one ogromną skalę problemu. Aby temu zapobiegać, policjanci regularnie apelują o czujność.

Starganiec, czyli zbiornik wodny wraz z miejscem do biwakowania, znajduje się w granicach administracyjnych Mikołowa, tuż przy granicy z Katowicami. W tym roku nie odnotowano tam ani jednego przypadku utonięcia, jednak policjanci cały czas starają się "dmuchać na zimne", więc regularnie kontrolują, między innymi, ten kompleks rekreacyjny. Napotkanym tam osobom przypominają o obowiązującym w tym miejscu bezwzlędnym zakazie kąpieli. Edukują także dzieci, młodzież oraz dorosłych w zakresie podstawowych zasad bezpieczeństwa w trakcie letniego wypoczynku.

Wakacje w pełni, a obecne warunki atmosferyczne każdego z nas zachęcają do wyjścia na świeże powietrze i korzystania z dobrodziejstw lata. Jak się niestety okazuje, to właśnie woda stała się w tym roku miejscem ogromnej liczby ludzkich tragedii. Celem wczorajszej obecności dzielnicowych na Stargańcu była działalność informacyjno-edukacyjna.

Przypominamy, iż cały czas trwa ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjna „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” poświęcona bezpieczeństwu osób przebywających w wodzie lub nad wodą.
Ze względu na szczególny czas wystapienia pandemii choroby zakaźnej COVID-19 większa część społeczeństwa zdecyduje się na zaplanowanie wypoczynku na terenie naszego kraju. Dlatego tegoroczna, czwarta edycja, akcji została poszerzona o działania profilaktyczne związane z bezpieczeństwem w górach.

Bezpośrednimi adresatami projektu są dzieci, młodzież, jak i osoby dorosłe, adresatami pośrednimi – zarządzający wyznaczonymi obszarami wodnymi, w szczególności kąpieliskami, a także podmioty prowadzące działalność w zakresie rekreacji wodnej i wypoczynku (m.in. wypożyczalnie sprzętu wodnego, ośrodki wypoczynkowe, lokale gastronomiczne, firmy prowadzące usługi rekreacyjno-turystyczne itp.).

Akcja informacyjno-edukacyjna “Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” została wpisana do Harmonogramu działań na rok 2020 w ramach Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2018 - 2020.

Partnerem projektu jest Fundacja PZU.

Wypoczywasz nad wodą? Nie lekceważ zasad bezpieczeńswa!

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.