Wiadomości z Mikołowa

Mikołów: Wakacje? Owszem, ale nie od bezpieczeństwa!

  • Dodano: 2020-07-13 08:00, aktualizacja: 2020-07-13 08:13

Sezon wakacyjny w pełni. Pogoda w zdecydowanej większości dopisuje, a nawet jeżeli my dorośli narzekamy na niesprzyjające warunki - dla naszych pociech nie ma to akurat żadnego znaczenia. Dlatego też policjanci, jak co roku, prowadzą akcję "Bezpieczne wakacje". Mundurowi docierają z wiedzą wszędzie tam, gdzie nadarza się okazja na spotkanie z dziećmi i młodzieżą. W czwartek pojawili się na obiekcie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łaziskach Górnych, gdzie dołączyli do młodych rolkarzy.

Bezpieczeństwa nigdy za wiele

Policjanci starają się, aby ten czas letniego wypoczynku, mimo nieco zmienionej jak dotąd rzeczywistości, był dla wszystkich czasem spokoju i obfitował w same pozytywne wydarzenia. O tam jak postępować w poszczególnych przypadkach możecie się Państwo dowiedzieć zaglądając do artykułu pt. "Wspólnie zadbajmy o bezpieczny letni wypoczynek".

Policjanci powiatu mikołowskiego, wzorem lat ubiegłych, prowadzą różnego rodzaju zajęcia profilaktyczne z mieszkańcami. Wczoraj mundurowi z Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych, wraz z policyjną maskotką, sierżantem Hektorem, wybrali się na jeden z obiektów Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie dołączyli do grupy młodych rolkarzy. Uczestnicząc w spotkaniu,  respektując obowiązujące zasady sanitarne, przekazali kilka dobrych rad, które z całą pewnością wpływają na bezpieczeństwo nie tylko w okresie letnim. Zajęcia poprowadził dzielnicowy asp. Paweł Oleksiński oraz zastępca komendanta komisariatu, podkom. Dariusz Kasperek, który sam założył rolki. Policjanci zwrócili uwagę na potrzebę wyposażenia nie tylko w kask oraz ochraniacze na łokcie i kolana w tego rodzaju sporcie, ale także i elementy odblaskowe, które w każdym przypadku poprawiają widoczność na drodze. Dzielnicowy podkreślał, że czas wakacji to z całą pewności moment na odetchnięcie od codziennych obowiązków, jednak od zasad bezpieczeństwa wakacji nie powinno być nigdy!

Dla wszystkich obecnych stróże prawa przygotowali niewielkie odblaski w kształcie policyjnego radiowozu.

ZOBACZ NAGRANIE

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również