Wiadomości z Mikołowa

Wypadek z udziałem rowerzysty

  • Dodano: 2020-05-19 09:45

Jako kierowcy musimy przestrzegać przepisów ruchu drogowego, brać pod uwagę aktualne warunki pogodowe, dostosowywać sposób jazdy do natężenia ruchu. Musimy także pamiętać o wyjątkowej czujności oraz nieustającej koncentracji. Niewątpliwie któregoś z tych elementów brakło wczoraj kierującemu dostawczym volkswagenem, który wykonując manewr skrętu, potrącił jadącego z naprzeciwka rowerzystę.

65-letni mężczyzna trafił do szpitala z licznymi otarciami naskórka oraz złamaną kością piszczelową

Do wypadku doszło 18 maja po godzinie 14.00 w miejscowości Gostyń na ulicy Łuczników. Skierowani na miejsce policjanci drogówki ustalili, że kierujący volkswagenem caddy, 55-letni mieszkaniec powiatu bielskiego, jadąc za samochodem dostawczym i będąc na łuku drogi, wykonał manewr skrętu w lewo. Najprawdopodobniej nie upewnił się jednak czy może ten manewr wykonać bezpiecznie, w wyniku czego nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu z naprzeciwka rowerzyście.

Na miejsce wezwano załogę pogotowia ratunkowego, która przetransportowała 65-letniego mieszkańca Łazisk Górnych do szpitala. Poszkodowany w wypadku doznał potłuczeń, licznych otarć naskórka oraz złamania kości piszczelowej. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Kierującemu samochodem policjanci zatrzymali prawo jazdy.

Szczegóły i okoliczności wypadku wyjaśniają kryminalni z Mikołowa

Za spowodowanie wypadku w ruchu lądowym, sprawcy może grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Sezon rowerowy w pełni, a pogoda za oknem zachęca do jazdy na dwóch kółkach. Rekreacyjne przejażdżki są teraz nad wyraz częstym widokiem na drogach. Niestety, przekłada się to na wzrost ilości niebezpiecznych sytuacji z udziałem kierujących jednośladami. Dlatego apelujemy do Państwa o zachowanie ostrożności!

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Jorguś

    Policja jak zwykle zaleca ostrożność, brak jednak apelu do władz o oczyszczanie i utwardzanie poboczy dróg aby mogli się po nich poruszać piesi i rowerzyści zamiast po jezdni.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.