Wiadomości z Mikołowa

Apel Policji: Nie zostawiaj cennych rzeczy w samochodzie

  • Dodano: 2020-05-15 08:45, aktualizacja: 2020-05-15 09:09

Wielu kierowców, w pojazdach pozostawianych bez nadzoru na parkingach, nie zabezpiecza odpowiednio mienia znajdującego się w środku (torebki, aktówki, laptopy, aparaty fotograficzne, telefony komórkowe, nawigacje satelitarne). Policja zwraca się z apelem do wszystkich mieszkańców powiatu mikołowskiego o niepozostawianie cennych rzeczy w samochodach. Złodziej czeka na okazję. Pamiętajmy, że właściwe zabezpieczenie naszego mienia uchroni nas przed przykrymi następstwami kradzieży.

Wybicie szyby w aucie i zabranie torby pozostawionej na siedzeniu samochodu zajmuje złodziejowi kilka, może kilkanaście sekund. Pamiętajmy, że okazja czyni złodzieja. Kierowcy i pasażerowie często bagatelizują wartość przedmiotów pozostawianych przez siebie w autach. Dla złodzieja, często przypadkowego, nawet pusta torba, stara nawigacja, karton po komputerze czy telefonie ma wartość i budzi jego zainteresowanie. Bez większego zastanowienia wybije szybę, aby zabrać pozostawioną rzecz i sprawdzić, czy przypadkiem ma jakąś wartość.

Często wydaje nam się, że w pobliżu nie ma nikogo i pozostawiamy w samochodzie cenne przedmioty

Wychodzimy przecież z auta tylko na chwilę, po to by szybko coś załatwić i zaraz wrócić. Jakie jest później nasze zdziwienie, gdy z samochodu znikają dokumenty, pieniądze i inne cenne przedmioty.

Mikołowscy policjanci apelują do kierowców i pasażerów, aby nie pozostawiali w autach sprzętu elektronicznego, pudeł, toreb, plecaków, odzieży, dokumentów, telefonów komórkowych, nawigacji itp. Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od tego jak bardzo jesteśmy roztropni i uważni.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Jorguś

    Monitoring, policja, straż miejska- owszem, są ale gonią za mandatami więc nadal strach z domu wyjść czy zostawić samochód...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również