Wiadomości z Mikołowa

Wykroczenia utrwalane fotograficznie

  • Dodano: 2018-03-13 11:45

Mikołowska drogówka kolejny raz korzysta podczas służby ze specjalistycznego sprzętu do wykrywania nieprawidłowości w ruchu drogowym.

Mowa o zestawie fotograficznym do zdalnej rejestracji wykroczeń. Urządzenie należy do wyposażenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, a czasowo korzystają z niego jednostki terenowe.

Od wczoraj na stanie wyposażenia mikołowskiej drogówki znajduje się specjalistyczny sprzęt służący do wykrywania nieprawidłowości w ruchu drogowym. Jest to zestaw fotograficzny do zdalnej rejestracji wykroczeń. Urządzenie umożliwia wykonywanie zdjęć z bardzo dużą dokładnością i tym samym do egzekwowania kar za wykroczenia w ruchu drogowym takie jak: niestosowanie się do znaków i sygnałów drogowych m.in. do sygnalizacji świetlnej, niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa, czy rozmowa przez telefon podczas jazdy. Foto-rejestrator wykroczeń należy do wyposażenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, a okresowo korzystają z niego jednostki terenowe. W Mikołowie będzie do niedzieli 18 marca.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również