Wiadomości z Mikołowa

Blisko 600 tancerzy w VI Wojewódzkiej Gali Tanecznej

  • Dodano: 2018-03-11 22:15

W minioną sobotę MOSiR gościł tancerzy z 17 miast Polski. Zwyciężyły grupy z Pyskowic, Czerwionki-Leszczyn i Chrzanowa.

Do rywalizacji stanęło łącznie 36 zespołów z całej Polski. 576 tancerzy reprezentowało szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły średnie, grupy funkcjonujące w miejskich i gminnych ośrodkach kultury, ogniskach wychowania pozaszkolnego, a także prywatnych szkół tanecznych z województwa śląskiego i Małopolski. Oprócz reprezentantów Mikołowa w rywalizacji wzięli udział tancerze z 17 miast: Pyskowic, Czerwionki-Leszczyn, Chrzanowa, Jastrzębia-Zdroju, Szczerbic, Tarnowskich Gór, Żywca, Zabrza, Rybnika, Katowic, Wyr, Żor, Siemianowic Śląskich, Krzepic, Kamienicy Polskiej i Konopisk.

Wielkie gratulacje zarówno dla 27 trenerów i choreografów, jak i uczestników Gali za wysoki poziom umiejętności tanecznych, opanowania choreografii, układów tanecznych, doboru strojów, rekwizytów, makijażu, estetyki i ogólnego wyrazu artystycznego – podsumowali organizatorzy, przedstawiciele Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Mikołowie.

Tancerzy podzielono na trzy grupy, zgodnie z wiekiem uczestników. Do rywalizacji w grupie najmłodszych tancerzy (9-11 lat) stanęło 15 zespołów, w tym cztery z Mikołowa. Wśród młodszej młodzieży (12 -15 lat) tańczyło rywalizowało 13 grup, z czego dwie reprezentujące nasze miasto. Najstarsi zawodnicy (w grupie powyżej 16 lat) rywalizowali w liczbie ośmiu zespołów. Spośród najmłodszych najlepsi okazali się zawodnicy z grupy Paradox I z MOKiS Pyskowice, drugie miejsce zajęła drużyna Tutu z Tarnowskich Gór, a trzecie zespół Axel Band z Chrzanowa. Jury przyznało również wyróżnienia dla Mini Slide z OPP Mikołów, grupy Potworaki z MOKiS z Pyskowic i dla TDK Crew ze Szkoły Tańca z Żywca.

W grupie 12-15 lat na najwyższym stopniu podium stanęła grupa Rytm Juniorki z Czerwionki-Leszczyn, drugą lokatę uzyskała drużyna Kleksiki z MDK z Siemianowic Ślaskich, a trzecią Flash Dance Junior z Jastrzębia. Wyróżniono Axel Show z Chrzanowa, Paradox z Pyskowic oraz Trampek Skład z Zabrza.

Axel Crew z G1 z Chrzanowa to zwycięzcy w grupie najstarszej (powyżej 16 lat), drugie miejsce zajęły Rytm Seniorki z MOK w Czerwionce-Leszczynach, a na ostatnim stopniu podium stanęła grupa Arabeska A3 z Pałacu Młodzieży w Katowicach. Wyróżnienia przyznano zespołom: Mażoretki Akcent z Katowic-Ligoty, Panopticum z MDK Siemianowice-Śląskie oraz Zespołowi Folklorystycznemu Kamienica.

W składzie komisji zasiedli: Agnieszka Wawrzonkowska, Natalia Gatner i Piotr Górski.

Głównym organizatorem gali było mikołowskie Ognisko Pracy Pozaszkolnej, a puchary i dyplomy zwycięzcom wręczali Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Mikołowie – Iwona Smorz, wicestarosta mikołowski – Marek Szafraniec i burmistrz Mikołowa – Stanisław Piechula.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również