Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Wybuch gazu w Mikołowie. Ranna 74-latka

  • Dodano: 2015-10-28 07:45, aktualizacja: 2015-10-27 13:37
Policjanci z Mikołowa wyjaśniają przyczyny i okoliczności wybuchu gazu, do którego doszło w minioną niedzielę na ul. Rybnickiej w Mikołowie. Z poparzeniami ciała do szpitala trafiła 74-latka. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że kobieta dogrzewała mieszkanie kuchenką gazową.
 
 
Do zdarzenia doszło  około godz. 6.30 rano na ul. Rybnickiej w Mikołowie. Policjanci otrzymali informację, że w jednym z mieszkań doszło do wybuchu gazu. Na miejscu straż pożarna i załoga pogotowia udzielali pomocy poszkodowanej 74-latce. Kobieta z poparzeniami głowy, twarzy i dróg oddechowych trafiła do szpitala. Postępowanie w tej sprawie prowadzą mikołowscy policjanci. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że doszło tam do rozszczelnienia rur doprowadzających gaz ziemny do domu. Rozszczelnienie miało miejsce najprawdopodobniej przy kuchence gazowej. Poszkodowana prawdopodobnie dogrzewała pomieszczenie kuchenką gazową, co przypuszczalnie mogło doprowadzić do wybuchu gazu. Wybuch naruszył konstrukcję dachu, budynek częściowo wyłączono z użytkowania. Przyczyny wybuchu jednoznacznie wyjaśni opinia biegłego z zakresu pożarnictwa. Przypominamy, że w ostatnim czasie w powiecie mikołowskim doszło do kilku niebezpiecznych zdarzeń m.in. pożarów, w którym kilka osób zostało rannych, a jedna zginęła.
 
Policjanci apelują o ostrożne postępowanie z otwartymi źródłami ognia i ogrzewanie mieszkań sprzętem do tego przeznaczonym, sprawdzonym i bezpiecznym (spełniającym normy i posiadającym odpowiednie atesty). Warto w domu lub mieszkaniu zainstalować czujkę dymu oraz czujkę tlenku węgla. Przestrzegamy przed tragicznymi skutkami, jakie może spowodować nieostrożność w zakresie posługiwania się ogniem.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.