Wiadomości z Mikołowa

Wybory parlamentarne 2019: Kto startuje z powiatu mikołowskiego?

 • Dodano: 2019-10-07 07:15, aktualizacja: 2019-10-07 07:25

Wybory do Sejmu i Senatu już w najbliższą niedzielę, 13 października. Postanowiliśmy sprawdzić, kto z naszego regionu zdecydował się na start do obu izb Parlamentu. To aż 11 osób!

Mieszkańcy Mikołowa i gmin powiatu mikołowskiego już w niedzielę pójdą do urn i zdecydują, który z kandydatów i kandydatek zarejestrowanych w naszym okręgu (okręg nr 30 – Bielsko-Biała) zasiądzie w ławach Sejmu RP.

Dodajmy, że w Senacie zabraknie reprezentanta ziemi mikołowskiej - wszyscy zarejestrowani kandydaci (z ramienia ugrupowań PiS, KO i Ślonzoki Razem) to mieszkańcy Rybnika.

Wśród kandydatek i kandydatów do Sejmu z powiatu mikołowskiego znalazło się sześcioro mikołowian. Są to (kolejność zgodnie z numerami list).

 • Nyczka Barbara, ekonomistka, Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe, numer na liście - 15
 • Smoliński Zdzisław, chemik, Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej, numer na liście - 3
 • Ryczkowska Agnieszka, analityk baz danych, Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej, numer na liście - 16
 • Tomecka Małgorzata, nauczycielka matematyki, Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność i Niepodległość, numer na liście - 5
 • Gabryś Bartłomiej, nauczyciel akademicki, ekonomista, Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska, numer na liście - 5
 • Kantor Halina, pedagog, Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska, numer na liście - 7

KW Prawa i Sprawiedliwości, a także KWW Koalicja Bezpartyjni i Samorządowcy nie ma wśród swoich kandydatów mieszkańców Mikołowa.

Warto zaznaczyć, że do Sejmu z listy Koalicji Obywatelskiej (numer na liście – 10) startuje najbardziej rozpoznawalny kandydat ziemi mikołowskiej - , Mirosław Duży, Starosta Powiatu Mikołowskiego. Reprezentuje Łaziska Górne.

Wśród orzeszan mamy trzy nazwiska:

 • Kurpas Adam, geolog, Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność i Niepodległość, członek partii Ruch Narodowy, numer na liście - 2
 • Bortlik Grażyna, sekretarka, Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe, numer na liście – 6
 • Aleksandra Ratka-Bossard, dyrektor szkoły, Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, numer na liście – 11

Do Sejmu zdecydował się wystartować były wójt Ornontowic, Kazimierz Adamczyk. Znalazł się na 10. miejscu listy Komitetu Wyborczego Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Komentarze (7)    dodaj »

 • alojz

  gdzie jest moj komentarz??? dlaczego kneblujesz usta???

 • zofia

  cyganów w mikołowie kiedyś bylo duzo....dziś.....ciekawe jak by dziś wygladał mikołów jak by kopacz rozlokowała 100-500 uchodzców z afryki lub bliskiego wschodu w tym fajnym miasteczku:)

 • alojz

  jo sie boja jak dojdom lewaki do władzy to odbierom bajtlom 500+ a potym dajom ich do bidula bo urzednicza powiy ze majom biyda we chałpie mało tego pojdom do adopcje do 2 chopow jako rodzice zastepczy....kiedys putin zabronił adopcje małych dzieci za granice...wiadomo gdzie trafiały smutne ale prowdziwe....

 • Obserwator

  Dlaczego portal foruje p. Dużego na najbardziej rozpoznawalnego kandydata z powiatu? W ostatnich wyborach p. Duży miał mniej głosów od p. Kurpasa (Konfederacja), z tym że komitet p. Dużego miał prawie 30% a komitet p. Kurpasa 8%...To trochę nie fair...

 • Hermes

  Proszę wszystkich aby poparli w wyborach Prawo i Sprawiedliwość. Chcą aby Polska była chrześcijańskim krajem. Zlikwidowali gimnazja siedliska szkolnej patologii. Jako pierwszy polski rząd dba o rolników, uzbraja polską armię i zwiększa jej liczebność. Walczy z korupcją z nieuczciwymi sędziami. Dbają o pamięć żołnierzy wyklętych i bohaterów naszego kraju. Obniżają podatki dla średnich i małych przedsiębiorstw. Walczą z mafiami VAT. Wprowadzili pracownicze plany kapitałowe co może uratować emetytury polaków. Ograniczają wpływy rosyjskie które wprowadziły PSL. Przywracają połączenia komunikacyjne. Opozycja chce zniszczyć rodziny, które są wartoscią tego narodu. Nie ufajcie konfederacji. Oni idą razem z platformą, psl i lewicą

 • meroman

  Jakbym TVPis włączył. W waszej opinii każdy kto nie jest za Waszą opcją jest złodziejem, dewiantem, sprzedawczykiem, niegodnym, drugim sortem..............czym tam jeszcze najgorszym. Żal mi Was.

 • Gość

  Tak zlikwidowali gimnazja, które sami wprowadzili. Uzbrajają armię w złom, który się do niczego nie nadaje, czyli marnotrawi nasze pieniądze. Nie walczą z nieuczciwymi sędziami tylko sami nieuczciwych sędziów powołują. Nie obniżają podatków, tylko podnoszą ZUS i wykańczają przedsiębiorców. Opozycja chce zniszczyć rodziny, odbierze im dzieci, żony, czy ojców, ukamieniuje rodziny, a zostawi samych gejów, czy rozjedzie walcem?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również