Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Wspólnie promowali zdrowy tryb życia

  • Dodano: 2018-04-24 12:00

W jednym z mikołowskich liceów odbyła się spotkanie, którego ideą było promowanie zdrowego stylu życia. Wzięli w nim udział nie tylko licealiści i nauczyciele szkoły. Podczas "Dnia Zdrowia" nie zabrakło także mikołowskich stróżów prawa, którzy w tym roku czynnie włączyli się w zorganizowanie tego wydarzenia.

Kadra nauczycielska oraz uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Miarki w Mikołowie, już po raz piąty zorganizowali "Dzień Zdrowia". W tym roku, w organizację tego przedsięwzięcia, czynnie włączyli się również mikołowscy policjanci z proflaktykiem st. sierż. Arturem Ceranem na czele. Dzień ten był uwieńczeniem profilaktycznej pracy policji w zakresie realizacji "Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020". Ideą imprezy było promowanie zdrowego stylu życia, a także wszelkich porządanych w tym aspekcie zachowań. Swoją obecność w tym dniu zaakcentowali także przedstawiciele Powiatowego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy wspólnie z młodzieżą, nauczycielami oraz policjantami aktywnie uczestniczyli w wydarzeniu. Poprzez swój udział seniorzy chcieli podkreślić fakt, że w każdym wieku można żyć aktywnie i zdrowo.

"Dzień Zdrowia" rozpoczął się wczesnym rankiem. Już od godziny 7.00 na krytej pływalni " Aqua Plant" MOSiR Mikołów, uczestnicy pokonywali kilometrowy odcinek sztafety w pływaniu. W dalszej jego części, rozegrany został mecz w siatkówkę oraz w piłkarzyki, gdzie po przeciwnej stronie drużyny licealistów, stanęła ekipa nauczycieli oraz mikołowskich policjantów. Następnie, w auli szkoły odbyła się część oficjalna spotkania, gdzie powitani przez dyrekcję uczestnicy i zaproszeni goście, mieli okazję wysłuchać wykładu dr n. med. Beaty Dąbkowskiej na temat zdrowego stylu życia, a także obejrzeć skecz kabaretowy przygotowany przez uczniów liceum. Tego dnia na uczniów czekało również wiele innych atrakcji, m.in. spotkanie z trenerem personalnym, zajęcia zumby, modelowanie balonów, a także degustacja zdrowej żywności. Chętne osoby mogły również tego dnia oddać krew. Na koniec części oficjalnej, przedstawiciel komendy policji st. sierż. Artur Ceran wraz z wicestarostą mikołowskim Markiem Szafrańcem nagrodzili drobnymi upominkami uczestników sportowych zmagań.

Najnowsze informacje z Mikołowa w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Następna informacja

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.