Wiadomości z Mikołowa

Wspólne działania policji i straży miejskiej przy zbiorniku wodnym "Starganiec"

  • Dodano: 2017-07-14 07:45, aktualizacja: 2017-07-13 11:22

Policjanci z Mikołowa wraz z miejscową strażą miejską prowadzą wspólne działania w ramach kampanii MSWiA "Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą".

12 lipca w południe wybrali się nad zbiornik wodny "Starganiec" w Mikołowie przy ul. Owsianej. Mimo, iż miejsce objęte jest zakazem kąpieli, działania te mają charakter edukacyjny i promujący bezpieczny wypoczynek nad wodą. A miłośników wodnej aury w tym miejscu również nie brakuje.

Kampania "Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą"  to akcja informacyjno-edukacyjna poświęcona bezpieczeństwu osób przebywających w wodzie lub nad wodą. Bezpośrednimi adresatami projektu są dzieci, młodzież i osoby dorosłe, adresatami pośrednimi – zarządzający wyznaczonymi obszarami wodnymi, w szczególności kąpieliskami, a także podmioty prowadzące działalność w zakresie rekreacji wodnej i wypoczynku (m.in. wypożyczalnie sprzętu wodnego, ośrodki wypoczynkowe, itp.).

Na terenie całego powiatu mikołowskiego znajduje się wiele zbiorników wodnych i stawów, jednak w przeważającej mierze są to punkty objęte bezwzględnym zakazem kąpieli. Mimo to, z uwagi na swoją atrakcyjność, przyciągają sporą liczbę osób.

Jednym z takich miejsc jest własnie zbiornik przy ul. Owsianej w Mikołowie, który od lat cieszy się popularnością wśród mieszkańców południa Katowic i Mikołowa. Atrakcje to sporo zieleni, drewniane podesty dla wędkarzy i duża piaszczysta plaża. Żeby dojść do głównej plaży trzeba przebrnąć przez piaszczystą ścieżkę, która do złudzenia przypomina te znad morza. Przy dobrej pogodzie jest tu naprawdę sporo osób, mimo że już od samego wejście widnieje tabliczka z napisem "ZAKAZ KĄPIELI".

Mundurowi mikołowskiej prewencji asp.szt.Rafał Duda wraz z dzielnicowym rejonu mł.asp. Mariuszem Zagoła oraz funkcjonariuszem Straży Miejskiej z Mikołowa prowadzili działania promujące akcję. Osobom wypoczywającym na tamtejszej plaży informowano o istniejącym tam zakazie kąpieli, wręczano ulotki informacyjne dotyczące akcji oraz  przypominano podstawowe zasady bezpieczeństwa nad wodą.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.