Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

WAŻNE! Oświadczenie Centrum Zdrowia w Mikołowie

 • Dodano: 2020-08-21 09:30

WAŻNE! Oświadczenie Centrum Zdrowia w Mikołowie

Szanowni Pacjenci, Mieszkańcy Powiatu Mikołowskiego

Informujemy, że kilkanaście osób naszego personelu zostało skierowanych na kwarantannę w związku ze stycznością z pacjentem zakażonym koronawirusem. Niestety u trojga spośród naszych Koleżanek i Kolegów potwierdzono dodatnie wyniki na obecność COVID. W ciągu najbliższej doby zostaną wykonane testy kontrolne, które – jeśli ich wynik będzie negatywny – umożliwią pracownikom powrót do normalnych zajęć.

W związku z powyższym zmuszenie byliśmy tymczasowo wstrzymać przyjęcia do Oddziału Neurologii. Dzisiaj zakończyliśmy dezynfekcję pomieszczeń i od poniedziałku planujemy wznowienie normalnej pracy Oddziału. W pozostałym zakresie Szpital funkcjonuje normalnie. Przejściowe utrudnienia w pracy Izby Przyjęć i Oddziału chorób Wewnętrznych wynikają z faktu, że w innych szpitalach występują analogiczne problemy. Powoduje to, że do Centrum Zdrowia trafia znacznie więcej pacjentów spoza powiatu mikołowskiego i nie zawsze dysponujemy odpowiednią liczbą miejsc, aby bezpiecznie i odpowiedzialnie leczyć pacjentów – wtedy zmuszeni jesteśmy prosić, aby dla Państwa bezpieczeństwa, korzystali Państwo z innych placówek.

Ze względu na notowane duże ilości nowych zakażeń koronawirusem Szpital nadal musi pracować w nadzwyczajnym rygorze epidemiologicznym, aby zapewnić Wam bezpieczeństwo – całkowici wstrzymane są odwiedziny, a pacjenci w przychodniach muszą zjawiać się punktualnie na wyznaczone wizyty, zachowywać odstęp co najmniej 1,5 metra, używać masek zakrywających nos i usta.

Dodatkowo informujemy Państwa, że w związku z przeprowadzoną modernizacją Izby Przyjęć naszego Szpitala wstępna ocena stanu zdrowia pacjenta odbywa się przy wejściu do Izby Przyjęć (wejście nr 3) lub w izolatkach Izby Przyjęć (wejście nr 2). Tym samym zaszła możliwość demontażu i zwrotu namiotu do Państwowej Straży Pożarnej. Przypominamy, że decyzję o rozstawieniu specjalnych namiotów triage’owych w całym regionie podjął Wojewoda Śląski, którego osobnym pismem poinformowaliśmy o braku potrzeby funkcjonowania na terenie naszej placówki takiego rozwiązania.

O zamianach dotyczących funkcjonowania naszej placówki będziemy państwa informować niezwłocznie po ich nastąpieniu w kolejnych naszych komunikatach.

Cezary Tomiczek – Prezes Zarządu Centrum Zdrowia
dr n. med. Jacek Czapla – Dyrektor ds. medycznych


Źródło: Centrum Zdrowia w Mikołowie

Komentarze (6)    dodaj komentarz »

 • Ewa

  To ciekawe, bo w Mikołowie nikt od dawna nie był hospitalizowany w związku z Covid 19.. Wystarczy to sprawdzić w Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemilogicznej.. Najlepiej sprawdzać codziennie na ich stronie..

 • jorguś

  Kto może wyliczyć przez ile dni były czynne mikołowskie szpitale od momentu ogłoszenia epidemii?

 • Mame

  Lecz się na ulicy

 • R2d2

  Trzymam kciuki za powrót do zdrowia personelu i chorych

 • WW

  Trzymajcie sie z dala od tej paralecznicy

 • Name

  Bałwan

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.