Wiadomości z Mikołowa

Policjanci dziękują za zaangażowanie w akcję poszukiwawczą

  • Dodano: 2020-08-20 12:15

Policjanci garnizonu mikołowskiego dziękują za ogromne zaangażowanie wszystkim tym, którzy z tak ogromną determinacją włączyli się w poszukiwania zaginionej 58-letniej Ewy Bulanda. W prowadzonych na szeroką skalę działaniach, poza mundurowymi, uczestniczyli strażacy państwowej oraz ochotniczej straży pożarnej oraz mieszkańcy Orzesza i miejscowości ościennych.

Informacja o zaginięciu mieszkanki Orzesza trafiła do policjantów Komisariatu Policji w Orzeszu wczoraj (19 sierpnia  w godzinach porannych. Od razu po zgłoszeniu rozpoczęła się mobilizacja do działań. Komendant Powiatowy Policji w Mikołowie ogłosił alarm dla całej jednostki. Nawiązano kontakt ze strażą pożarną i ratownikami medycznymi. Do akcji przystąpili również policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, którzy zajmują się obsługą drona.

Rozpoczęło się dokładne przeczesywanie terenu, w tym kompleksów leśnych. W rejonie poszukiwań znajdowało się kilkanaście radiowozów i wozy straży pożarnej. W działaniach brali udział policjanci z psami służbowymi Komendy Miejskiej Policji w Rybniku oraz mundurowi kompanii alarmowej Oddziału Prewencji Policji z Katowic.

Poszukiwania trwały kilka godzin. W ramach czynności operacyjnych przy sprawie pracowali kryminalni.

Niestety, tym razem nie można mówić o szczęśliwym finale. Około godziny 17.00 w lesie na terenie Bełku ujawnione zostały zwłoki kobiety. Akcja poszukiwawcza została zakończona.

Policjanci dziękują wszystkim kolegom ze służb mundurowych, a w szczególności strażakom. Podziękowanie kierowane są również do mieszkańców Orzesza oraz pobliskich miejscowości za zaangażowanie się w akcję poszukiwawczą.


Źródło: KPP Mikołów

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również