Wiadomości z Mikołowa

W Mikołowie zawyją syreny

  • Dodano: 2017-06-06 07:00, aktualizacja: 2017-06-06 08:41

Za oknem słychać wycie syren alarmowych? Spokojnie, to tylko ćwiczenia. Od 6 do 8 czerwca w ramach akcji ćwiczeń taktyczno-specjalnych pod kryptonimem RENEGADE-SAREX 17/I organizowanych przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych RP na terenie całego kraju odbędzie się test sygnałów alarmowych.

RENEGADE-SAREX 17/I to nazwa manewrów wojskowych organizowanych w celu przećwiczenia sytuacji naruszenia przestrzeni powietrznej terytorium naszego kraju przez nieupoważniony do przelotu statek powietrzny, który może być użyty jako środek ataku terrorystycznego (status Renegade).

Testy ostrzegania ludności przed potencjalnym niebezpieczeństwem odbędą się w całym kraju. Przeważające większość miast Polski przeprowadzi próby syren alarmowych. Ćwiczenia mają charakter całodobowy, ale sygnały dźwiękowe nie będą emitowane w nocy.

Trening alarmowy zostanie przeprowadzony z użyciem syren emitujących dźwięk modulowany trwający trzy minuty jako ogłoszenie alarmu i następujący po nim dźwięk ciągły trwający trzy minuty, który oznacza odwołanie alarmu.

W Mikołowie zawyją syreny

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również